1 Mart Cuma: Gösterime Giren Filmler

Haftanın filmleri arasında gişe beklentisi yüksek filmler dikkat çekiyor....

Les Miserables / Sefiller

Victor Hugo’nun Sefiller adlı romanından tiyatroya uyarlanan Sefiller beyazperdede sinemaseverlerle buluştu. Tom Hooper’ın yönetmenliğini üstlendiği yapımda Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway rol alıyor. Bir müzikal yapım olan film Altın Küre ve Oscar ödüllerinden de eli boş dönmedi. Film Oscar ödüllerinden Anne Hathaway ile en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünün yanısıra en iyi makyaj ve en iyi ses miksajı ödüllerinin de sahibi oldu.

Gangster Squad / Suç Çetesi

Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone gibi isimlerle güçlü bir kadroya sahip olan yapımın senaryosu Paul Lieberman’ın aynı isimli kitabından Will Beall tarafından uyarlandı. Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim ise Ruben Fleischer.

The Odd Life Of Timothy Green / Timothy Green’in Sıradışı Yaşamı

Senarist Peter Hedges’in yönettiği film çocuk yapmak için uğraşan bir çiftin öyküsünü anlatıyor. Jennifer Garner ve  Joel Edgerton’un başrolünde yer aldığı yapım Ahmet Zappa’nın aynı adlı öyküsünden uyarlandı.

Beautiful Creatures / Muhteşem Yaratıklar

Bu hafta vizyona giren uyarlamaların bir diğeri de Muhteşem Yaratıklar. Kami Garcia ve Margaret Stohl’un aynı adlı kitap serisinden uyarlanan yapımın yönetmeni Richard LaGravenese, oyuncuları ise Alice Englert, Alden Ehrenreich, Emma Thompson, Jeremy Irons, Emmy Rossum.

Xoca / Hoca

Azerbaycan yapımı olan film ’92 yılında gerçekleşen Hocalı katliamını ve o zamanlar yaşanan bir aşk hikayesini anlatıyor.

Hititya: Madalyonun Sırrı

Türkiye’nin ilk Türk fantastik filmi olarak nitelendirdikleri yapım 5 milyon dolar bütçe ile Kapadokya’da çekildi.

Monsters Inc. 3D / Sevimli Canavarlar 3D

Haziran ayında Sevimli Canavarlar Üniversitesi ile geri dönecek olan Disney-Pixar yapımı animasyon, yeni film öncesi 2001 yapımı ilk filmi ile 3D olarak vizyona giriyor.

kategori:
haber

ilgili