12 Nisan 2013: Gösterime Giren Filmler

Festival mevsimiyle çakışan 12 nisan filmleri arasında farklı yapımlar göze çarpıyor....

Oblivion

Joseph Kosinski’nin kendi çizgi romanından uyarlayıp yönettiği filmin kadrosunda Tom Cruise, Olga Kurylenko, Morgan Freeman, Andrea Riseborough ve Nikolaj Coster-Waldau yer alıyor. Kıyamet sonrasında geçen film insanlığın yok olmasından sonra uzaylıların işgal ettiği dünyayı anlatıyor.

The Paperboy / Gazeteci Çocuk

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde izleme şansı bulduğumuz Lee Daniels’in yönettiği filmde Matthew McConaughey, Zac Efron, Nicole Kidman, John Cusack ve Macy Gray yer alıyor.

Scary Movie 5 / Korkunç Bir Film 5

Hollywood filmleriyle dalga geçen seri yedi senenin ardından beşinci filmiyle vizyona giriyor. Malcolm D. Lee’nin yönettiği film bu sefer Paranormal Activity, Black Swan, Mama, The Hunger Games, Ted, Evil Dead, Inception ve The Cabin in the Woods’u hedef alıyor.

The Croods / Crood’lar

Dreamworks Animation imzalı filmin yönetmen ve senaristleri  Chris Sanders ve Kirk DeMicco. Çağlar öncesinde depremden sonra yıkılan mağaralarının ardından kendilerine yaşayacak yer arayan Crood ailesinin yaşadıklarını anlatan animasyonun orjinal seslendirme kadrosunda Nicolas Cage, Ryan Reynolds ve Emma Stone yer alıyor.

Zerre

Vizyona girmeden önce festivallerde izleme şansı bulduğumuz, 49. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Yönetmen, En İyi İlk Film, En İyi Sanat Yönetmeni ödülleri ile dönen Zerre, Erdem Tepegöz’ün ilk uzun metraj filmi.  Başarılı performansıyla başrolde Jale Arıkan yer alırken ona filmde Rüçhan Çalışkur, Özay Fecht ve Remzi Pamukçu eşlik ediyor.

Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman

Atilla Akarsu’nun yazıp, yönetip, yapımcılığını da üstlendiği film Kurtuluş mücadelesi döneminde rol oynayan, Topal Osman lakabıyla bilinen Milis Yarbay Osman Ağa’nın öldürülmesine yol açan olayları anlatıyor. Filmin oyuncuları Reha Beyoğlu, Mehmet Tokat, Ali Yaylı, Özcan Varaylı, Orhan Kılıç ve Bülent Polat.

kategori:
haber
Bakınız Twitter

ilgili