13 Ocak 2012: Gösterime Giren Filmler

Beş yeni filmin gösterime girdiği bu hafta David Fincher’ın merakla beklenen filmi The Girl with the Dragon Tattoo sinemaseverlerle buluşuyor....

Beş yeni filmin gösterime girdiği bu hafta David Fincher’ın merakla beklenen filmi The Girl with the Dragon Tattoo sinemaseverlerle buluşuyor. Ayrıca Lars Von Trier’in çok konuşulan filmi Melancholia ile Türkiye’de işlenmiş ilk eşcinsel namus cinayetinde yola çıkarak çekilmiş Zenne filmi de gösterimde olan filmler arasında.

The Girl with the Dragon Tattoo
İsveç yazar Steig Larrson’ın aynı adlı kitabından uyarlanan, yönetmen koltuğunda David Fincher’ın oturduğu filmin başrol oyuncuları ise Daniel Craig ve Rooney Mara. İsveç’te Neil Arden Opley tarafından da beyazperdeye uyarlanmış film haftanın en çok merak edileni.

Melancholia
İlk gösterimi Cannes’de yapılan Lars von Trier’in yönettiği Melancholia Cannes Film Festivali’nde Kirstun Dunst’a Yılın En İyi Kadın Ödülü’nü getirdi. Charlotte Gainsbourg , Kiefer Sutherland ve True Blood dizisinde Eric karakterini canlandıran Alexander Skasgard da kadroda olan diğer isimler. Film dünyaya çarpacak olan gezegenin iki kardeşte nasıl farklı etki bıraktığını irdeliyor.

Bakınız

Puss in Boots
Puss in Boots; Shrek 2 filmindeki “Çizmeli Kedi” karakterinden yola çıkılarak Dreamwork Animation Stüdyoları’ndan çıkmış bir 3D animasyon. Türkiye’de dublajlı gösterime girecek animasyonun orijinal seslendirme kadrosunda Antonio Banderas ve Salma Hayek var.

Zenne
2008 yılında eşcinsen olduğunu açıkladıktan sonra namus adı altında öldürülen Ahmet Yıldız’ın hikayesinin üzerinden, M. Caner Alper ve Mehmet Binay tarafından çekilen film 48. Uluslararası Antalya  Altın Portakal Film Festivali’nden beş önemli ödül ile döndü. Kerem Can ve Erkan Avcı’nın başrollerinde olduğu filmin müzikleri İtalyan bestec i Paolo Poti ile Demir Demirkan’a ait.

The Iron Lady
İngiltere Başbakanı olan ve Demir Leydi olarak bilinen Margaret Thatcher’ın anlatıldığı filmin yönetmeni Phyllida Lloyd.  Başrolünde Merly Streep’in yer aldığı The Iron Lady, Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında adaylık elde etti.

kategori:
haber

ilgili