2013 Filmleri: Amerikan Komedilerinde İddialı Bir Yıl

Hollywood komedileri ve romantik komedileri önemli yıldızları bir araya getiren iddialı yapımlarla karşımızda olacak....

MOVIE 43

Yönetmenler: Elizabeth Banks, Steven Brill, Steve Carr, Rusty Cundieff, James Duffy, Griffin Dunne, Peter Farrelly, Patrik Forsberg, James Gunn, Bob Odenkirk, Brett Ratner, Jonathan van Tulleken
Oyuncular: Emma Stone, Hugh Jackman, Naomi Watts, Chloë Grace Moretz, Elizabeth Banks, Gerard Butler, Kristen, Anna Faris, Chris Pratt, Kate Winslet, Josh Duhamel, Christopher Mintz-Plasse, Halle Berry, Richard Gere, Uma Thurman
Gösterim Tarihi: 25 Ocak 2013’te ABD’de gösterime girecek, Türkiye’de gösterime girmesi zor.
Ayrıntılar: Bu kadar oyuncu ve yönetmen, görüldüğü kadarıyla sadece soğuk cinsel espriler yapmak ve sansürü delmek için bir araya gelmiş durumda… Yılın en ilginç sinema deneyimlerinden biri olacak.

21 AND OVER

Yönetmenler: Jon Lucas, Scott Moore
Oyuncular: Sarah Wright, Justin Chon, Miles Teller, Jonathan Keltz, Daniel Booko
Gösterim Tarihi: ABD’de 1 Mart’ta gösterime girecek.
Ayrıntılar: The Hangover’ın yazarları ilk yönetmenlik denemelerinde yine aynı hikayenin 21 yaş versiyonunu sinemaya aktaracaklar.

A.C.O.D.

Yönetmen: Stu Zicherman
Oyuncular: Adam Scott, Richard Jenkins, Catherine O’Hara, Jane Lynch, Amy Poehler
Gösterim Tarihi: 2013’te gösterime girecek ancak henüz net tarih belli değil.
Ayrıntılar: Anne-babasının boşanması sonucunda çocukluğu kabus gibi geçen 30 yaşındaki bir adam, hayatının boşanmanın sonuçları konusunda araştırma yapan bir kurum tarafından incelendiğini de öğrenir. Adam Scott’ın başroldeki performansı gösterildiği festivallerde çok beğenildi.

ANCHORMAN: THE LEGEND CONTINUES

Yönetmen: Adam McKay
Oyuncular: Will Ferrell, Paul Rudd, Steve Carell, Christina Applegate, Luke Wilson
Gösterim Tarihi: 20 aralık’ta ABD’de gösterime girecek.
Ayrıntılar: Will Ferrell’ın Anchorman’inin devam filminin bu yıla yetişmesi beklense de kadroda bulunan oyuncuların her birinin çekim takvimlerinin dolu olması ciddi bir engel.

THE ANGRIEST MAN IN BROOKLYN

Yönetmen: Phil Alden Robinson
Oyuncular: Robin Williams, Mila Kunis, Peter Dinklage, Melissa Leo, James Earl Jones
Gösterim Tarihi: Henüz net olarak belli değil.
Ayrıntılar: Field of Dreams gibi kült mertebesine ulaşmış bir filmin yönetmeni olan Phil Alden Robinson, önemli oyunculardan oluşan bir kadroyla farklı bir komediye imza atacak. Filmde bir doktorun yanlış bir teşhisle “Yaşamak için sadece 90 dakikanız kaldı” dediği adamı, yeniden bulup hatasını düzeltmeye çalışmasını izleyeceğiz.

ADMISSION

Yönetmen: Paul Weitz
Oyuncular: Tina Fey, Paul Rudd
Gösterim Tarihi: 8 Mart’ta ABD’de gösterime girecek.
Ayrıntılar: Tina Fey’i romantik bir komedide üst düzey bir okulun kabul görevlisi olarak izleyeceğiz. Senenin başarılı romantik komedilerinden biri olabilir.

ARE WE OFFICIALLY DATING?

Yönetmen: Tom Gormican
Oyuncular: Zac Efron, Imogen Poots, Miles Teller
Gösterim Tarihi: Henüz net olarak belli değil.
Ayrıntılar: “Genç kızların sevgilisi” tanımına iyi uyan oyunculardan Zac Efron’un romantik komedisi… New York’ta yaşayan üç bekarın “Günü yaşayalım, eğlenelim” derken aşık olmaları anlatılıyor. Yılın sabun köpüğü filmlerinden biri olmasına rağmen yüksek bir gişe şansına sahip.

AUSTENLAND

Yönetmen: Jerusha Hess
Oyuncular: Keri Russell, JJ Feild and Jennifer Coolidge
Gösterim Tarihi: Henüz net belli değil, doğrudan DVD’ye gidebilir.
Ayrıntılar: Jane Austen hastası bir kadının, İngiltere’ye gidip, onun romanlarındaki gibi yaşayan bir grup insanın arasına karışma çabası anlatılıyor.

THE BIG WEDDING

Yönetmen: Justin Zackham
Oyuncular: Robert De Niro, Diane Keaton, Amanda Seyfried, Robin Williams, Katherine Heigl
Gösterim Tarihi: ABD’de nisanda, Türkiye’de ise gelecek sonbaharda gösterime girmesi bekleniyor.
Ayrıntılar: Usta oyuncuların gövde gösterisi yaptığı filmin yönetmeni The Bucket List’in senaristi Justin Zackham. Filmde yeni evlenen oğullarının hatrına boşandıktan yıllar sonra yeniden evliymiş numarası yapmak durumunda kalan bir çiftin öyküsü anlatılacak.

DELIVERY MAN

Yönetmen: Ken Scott
Oyuncular: Vince Vaughn, Chris Pratt, Cobie Smulders
Gösterim Tarihi: ABD’de Ekim’de, Türkiye’de yılbaşına doğru gösterime girecek.
Ayrıntılar: Sperm bankasına bağış yapan bir adam, kendi spermleriyle doğan 530 çocuk olduğunu öğrenir ve hayatı alt üst olur. Quebecli yönetmen Ken Scott, daha önce kendi çektiği filmi Hollywood için yeniden çekecek.

DRINKING BUDDIES

Yönetmen: Joe Swanberg
Oyuncular: Anna Kendrick, Olivia Wilde, Jake Johnson, Ron Livingston
Gösterim Tarihi: Henüz net olarak belli değil.
Ayrıntılar: Joe Swanberg’in birlikte bira içmekten hoşlanan bir grup arkadaşın aşk hayatları üzerine çeşitlemeler yaptığı yarı romantik, yarı dude komedisi. “Beasts of the Southern Wild”ın görüntü yönetmeni Ben Richardson’ın filmde çalıştığını da hatırlatalım.

GROWN UPS 2

Yönetmen: Dennis Dugan
Oyuncular: Adam Sandler, Steve Buscemi, Taylor Lautner, Andy Samberg, Kevin James, Salma Hayek, Jackie Sandler, Maria Bello
Gösterim Tarihi: 12 Temmuz’da ABD’de, sonbahar aylarında da Türkiye’de gösterime girecek.
Ayrıntılar: 2010’daki ilk bölümü çok kötü eleştiriler alsa da gişeyi kasıp kavuran Grown Ups’ın ikinci bölümü. İlk bölümde bir araya gelen önemli kadroyu koruyor ve üstüne yeni isimler de ekliyor. Kahramanlarımız kendilerini yıllar sonra rövanş için yapılan bir basketbol maçının içinde bulacak.

THE HANGOVER PART 3

Yönetmen: Todd Phillips
Oyuncular: Bradley Cooper, Zach Galifianakis, Ed Helms, Justin Bartha, Ken Jeong
Gösterim Tarihi: Mayıs sonunda ABD’de, sonbaharda da Türkiye’de gösterime girecek.
Ayrıntılar: 2009’da ortalığı kasıp kavuran ve tarihin en iyi komedi filmleri listelerine giren Hangover’ın üçüncü ve son bölümü 2013’te gösterimde olacak. Kankalarımız bu sefer yine Las Vegas’ta bir araya gelip Meksika’da sona eren bir yolculuğa çıkacaklar.

THE INCREDIBLE BURT WONDERSTONE

Yönetmen: Don Scardino
Oyuncular: Steve Carell, Steve Buscemi, Jim Carrey, Alan Arkin, Olivia Wilde
Gösterim Tarihi: 15 Mart 2013’te ABD’de gösterime girecek, Türkiye tarihi henüz belli değil.
Ayrıntılar: Yılın en büyük bütçeli filmlerinden biri Steve Carrell, Steve Buscemi ve Jim Carrey’i birbirlerine rakip sihirbazlar olarak karşı karşıya getiriyor.

IDENTITY THIEF

Yönetmen: Seth Gordon
Oyuncular: Jason Bateman, Melissa McCarthy, John Cho
Gösterim Tarihi: 10 Mayıs’ta Türkiye’de gösterimde olacak.
Ayrıntılar: “Horrible Bosses” ile büyük başarı yakalayan Seth Gordon, Jason Bateman ve Melissa McCarthy’yi bir araya getirdiği filmde kimliği kaybolan bir adamın, birbirini izleyen olaylar neticesinde hayatının alt üst olmasını anlatıyor.

LAST VEGAS

Yönetmen: Jon Turteltaub
Oyuncular: Robert De Niro, Kevin Kline, Morgan Freeman, Michael Douglas, Mary Steenburgen
Gösterim Tarihi: 20 aralık’ta ABD’de gösterime girecek.
Ayrıntılar: Usta oyuncuları bir yaşlılık komedisinde bir arada izleyeceğiz. Film şimdiden “Emekli Hangover”ı olarak adlandırılıyor.

InAPPropriate Comedy

Yönetmen: Vince Offer
Oyuncular: Rob Schneider, Michelle Rodriguez, Adrien Brody, Lindsay Lohan, Ari Shaffir
Gösterim Tarihi: Henüz net olarak belli değil.
Ayrıntılar: Uygunsuz bir komedi olma iddiasıyla yola çıkan film genel olarak Rob Schneider’ın üzerine kurulmuş durumda… Komik bir film de ortaya çıkabilir, güldürmeyen bir facia da…

THIS IS THE END

Yönetmen: Evan Goldberg, Seth Rogen
Oyuncular: Emma Watson, James Franco, Paul Rudd, Jonah Hill, Jason Segel, Seth Rogen, Michael Cera, Jay Baruchel, Martin Starr, Kevin Hart, Mindy Kaling, Danny McBride, David Krumholtz, Aziz Ansari, Rihanna
Gösterim Tarihi: Net olarak belli değil.
Ayrıntılar: Biraz kalabalık kadrosuyla dikkat çeken filmde kıyamet koparsa Hollywood’da neler yaşanabileceğini izleyeceğiz.

DURUMU BELLİ OLMAYAN DİĞER ÖNEMLİ FİLMLER:
Bad Santa 2: 2003 tarihli Billy Bob Thornton filminin ikinci bölümü bu yıl gösterime girecek ancak henüz oyuncu kadrosu net olarak belli değil.

kategori:
haber

ilgili