21 Eylül 2012: Gösterime Giren Filmler

Haftanın filmleri arasında farklı beğenilere hitap eden yapımlar var....

Araf

İlk gösterimini Venedik Film Festivali’nde yapan Yeşim Ustaoğlu’nun yazıp yönettiği filmin kadrosunda Özcan Deniz, Neslihan Atagül, Barış Hacıhan ve Nihal Yalçın yer alıyor.

Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali

Metin Avdaç tarafından yönetilen belgesel, Türk edebiyatının önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin hayatını, ölümüne sebep olan dönemi ve beraberinde faili meçhul cinayetleri anlatıyor.

Hit & Run / Vur ve Kaç

Film eleştirmenlerini ikiye bölen filmi Dax Shepard ve David Palmer beraber yönetiyor. Tanık koruma programındayken kimliği açığa çıkan adamın macerasını anlatan Vur ve Kaç’ın kadrosundaki isimler ise Dax Shepard, Kristen Bell ve Bradley Cooper.

End of Watch / Tehlikeli Takip

Training Day filminin senaristliğini yapan David Ayer tarafından yazılan, uyuşturucu mafyasının hedefi haline gelen iki polis memurunu anlatan filmin başrollerinde Jake Gyllenhaal ve Michael Peña yer alıyor.

Ted / Ayı Teddy

Family Guy ve American Dad dizilerinin yaratıcısı Seth MacFarlane’nin yazıp, yönettiği ve aynı zamanda Ted’i seslendirdiği yapım oyuncak ayısı canlanan ve onunla yaşamaya başlayan bir adamın hikayesini anlatıyor. Eleştirmenlerden iyi notlar alan filmin başrollerinde ise Mark Wahlberg  ve Mila Kunis yer alıyor.

L’Amour Dure Trois Ans / Aşkın Ömrü Üç Yıldır

Daha önce de 99 francs adlı kitabı sinemaya uyarlanan Fransız yazar Frédéric Beigbeder’in aynı isimli romanından uyarlanan film yarı biyografik bir romantik komedi. Başrollerde Louise Bourgoin, Gaspard Proust ve Jonathan Lambert.

kategori:
haber

ilgili