28 Eylül 2012: Gösterime Giren Filmler

Haftanın gidilmesi gereken filmlerinin başında Woody Allen'ın yeni filmi To Rome With Love geliyor....

To Rome with Love / Roma’ya Sevgilerle

En son Midnight in Paris filmini izlediğimiz yönetmen Woody Allen bu kez bizleri Roma’ya götürüyor. Filmde aynı zamanda oyuncu olarak da karşımıza çıkan Allen’ın filminde Roberto Benigni, Penélope Cruz, Alec Baldwin, Greta Gerwig, Ellen Page ve Jesse Eisenberg yer alıyor.

Dredd / Yargıç Dredd

3D olarak çekilen filmin senaryosu çizgi-romanın aslına bağlı kalınarak Alex Garland tarafından yazıldı. Pete Travis’in yönettiği filmin başrol oyuncusu Karl Urban.

Rec 3: Genesis / Rec 3: Diriliş
Jaume Balagueró ve Paco Plaza’nın beraber yazıp yönettikleri Rec serisinin üçüncü filminde yönetmen koltuğunda Paco Plaza tek başına oturuyor. Bir düğünde herkesin zombileşmesi ile başlayan hikayenin başrol oyuncuları Leticia Dolera ve Diego Martín. Serinin dördüncü filmi için de çalışmalara başlandığı da gelen haberler arasında.

N’apcaz Şimdi?

Özgür Özberk’in yönettiği filmin kadrosunda Ufuk Özkan, Özge Özberk ve Ebru Kocaağa yer alıyor.

Çanakkale Çocukları

Çanakkale Savaşı  bu sene birçok projeye konu oldu. Turgut Özakman, Serdar Akar, Mahsun Kırmızıgül ve Sinan Çetin. Bu hafta gösterime giren Sinan Çetin imzalı Çanakkale Çocukları iki ayrı cephede savaşan, birbirlerine düşman olan iki kardeşi bir araya getirmek için uğraşan bir annenin hikayesini anlatıyor. Kadroda yer alan isimler; Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Yavuz Bingöl, Wilma Elles, Demir Demirkan, Rebekka Haas.

kategori:
haber

ilgili

  • Judge Dredd TV’ye Taşınıyor

    Polislerin aynı zamanda yargıç ve jüri olup, suçluları yargılayıp öldürebildikleri distopik bir gelecekte geçen Judge Dredd çizgi-romanı ilk kez 1995’te Sylvester Stallone’nin başrolünde sinemaya uyarlanmıştı. 2012’deyse Karl Urban’ın başrolünde...