30 Aralık 2011: Gösterime Giren Filmler

Haftanın filmleri arasında yılsonuna bırakılan La Piel Que Habito, The Future gibi önemli filmler ve yılbaşı hikayelerine sahip yapımlar var....

Yılın son haftasında sinema severleri iki yeni yıl filmi filmi ile beraber toplam 6 film sinema salonlarında bekliyor. İşte o filmler:

Abduction

Alacakaranlık serilerinde Jacob olarak ünlenen Taylor Lautner’in başrolünde oynadığı filmin yönetmeni John Singleton. Eleştirilere göre pek de başarılı bulunmayan Abduction, bir anda casusluk olayları içine düşen bir gencin maceralarının anlatıldığı bir aksiyon filmi. Yılsonu yapılan birçok sıralamada senenin en kötü filmleri arasında gösterildiğini belirtelim.

Hjem Til Jul / Home For Christmas

Norveçli yönetmen Bent Hamer’in İstanbul Film Festivali’nde gösterilen filmi, Levi Henriksen’in romanından uyarlama. 2011’i yılbaşı filmi ile kapatmak isteyenlere modern bir edebiyat uyarlaması olarak tavsiye ediliyor.

La Piel Que Habito / The Skin I Live In

Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet’in Tarantula adlı romanından Pedro Almodovar tarafından uyarlanan, Yabancı Dilde En İyi Film dalında Altın Küre Ödülüne aday filmin başrolünde Antonio Banderas var.

The Skin I Live In eşinin geçirdiği trafik kazası sonrası yeni bir insan derisi yaratmak için çalışan plastik cerrahın psikolojik hikayesini anlatıyor.

The Future

Bağımsız sinemacı Miranda July’in yazıp yönettiği, ilk gösterimini Sundance Film Festivali’nde yapan film kadın – erkek ilişkileri üzerine odaklanıyor.

The Nutcracker

Rus sinemacı Andrei Konchalovsky’in yönettiği film Rus besteci Pyotr İlyiç Çaykovski’nin Fındıkkıranlar Balesi’nden esinlenerek yaratılmış. 2009 yılında ilk kez gösterime girmiş film 9 yaşındaki Mary’nin amcasından yılbaşı hediyesi olarak aldığı fındıkkırandan sonra yaşadığı maceraları anlatıyor. Filmin müzikleri Oscar ödüllü müzisyen Tim Rice’a ait.

New Year’s Eve

Gary Marshall’ın yönettiği New Year’s Eve kadrosunun zenginliği ile dikkat çeken, birbirine bağlı hikayelerden oluşan bir romantik film. Adından da anlaşılacağı gibi bir yılbaşı gecesinde geçen filmin kadrosunda Halle Berry, Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Abigail Breslin, Robert De Niro, Josh Duhamel, Zac Efron, Ashton Kutcher, Seth Meyers, Sarah Jessica Parker, Michelle Pfeiffer, Hilary Swank yer alıyor.

kategori:
haber

ilgili