11 Ocak 2012: Gösterime Giren Filmler

Beasts of the Southern Wild, bu haftanın en dikkat çeken filmi. Karaoğlan ise türk sineması adına yılın gişe canavarlarından biri olmayı deneyecek....

Beasts of the Southern Wild / Düşler Diyarı

9 yaşındaki oyuncusunun 85. Oscar ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülü dahil en iyi film ve en iyi yönetmen ödüllerine de aday gösterilen bağımsız yapım, yönetmen Benh Zeitlin’in ilk filmi.

Lawless / Kanunsuzlar

Matt Bondurant’ın romanından müzisyen Nick Cave tarafından uyarlanan filmin yönetmeni John Hillcoat. İlk gösterimini Cannes film festivalinde yapan Lawless’ın oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Shia LaBeouf, Guy Pearce yer alıyor.

Arbitrage / Entrika

Başrolünde oynayan Richard Gere’a Altın Küre’de adaylık getiren film belgesel yönetmeni Nicholas Jarecki’nin ilk uzun metraj projesi. Kadrodaki diğer isimler ise Susan Sarandon, Tim Roth ve Brit Marling.

Karaoğlan

Kudret Sabancı’nın yönettiği, Suat Yalaz’ın yarattığı Karaoğlan karakterinin sinemaya uyarlandığı filmde Volkan Keskin, Müge Boz, Özlem Yılmaz ve Hasan Yalnızoğlu yer alıyor.

Rise of the Guardians / Efsane Beşli

William Joyce’un kitabından Pulitzer ödüllü yazar David Lindsay-Abaire’ın uyarladığı animasyon Altın Küre Ödülleri’nde en iyi animasyon dalında aday gösterildi. Hugh Jackman ve Alec Baldwin’in seslendirdiği animasyon Noel Baba, Paskalya Tavşanı, Jack Frost, Diş Perisi, Uyku Perisi ve Aydede gibi çocukluk karakterlerini bir araya getiriyor.

kategori:
haber
Bakınız Twitter

ilgili