44. SİYAD Ödülleri’nin Adayları Belli Oldu

Uzun metrajlı film dalında toplam 2011 yılında gösterime giren 70 yerli yapımdan 14 tanesi, 11 dalda verilen ödüller için aday oldu....

Uzun metrajlı film dalında toplam 2011 yılında gösterime giren 70 yerli yapımdan 14 tanesi, 11 dalda verilen ödüller için aday oldu. Adaylıklara öne çıkan filmler 8 dalda adaylık elde eden Bir Zamanlar Anadolu’da ile Tayfun Pirselimoğlu’nun 7 dalda adaylık elde eden Saç‘ı oldu.

SİYAD Onur Ödülleri ise 16 Ocak Pazartesi akşamı Cemal Reşit Rey konser salonunda düzenlenecek törenle Erden Kıral, Perihan Savaş ve Osman Şahin’e verilecek.
Aday olan tüm filmlerin listesi:

EN İYİ FİLM
Bir Zamanlar Anadolu’da
Gelecek Uzun Sürer
Gölgeler ve Suretler
Press
Saç

EN İYİ YÖNETMEN
Nuri Bilge Ceylan / Bir Zamanlar Anadolu’da
Çağan Irmak / Dedemin İnsanları
Tayfun Pirselimoğlu / Saç
Ümit Ünal / Nar
Derviş Zaim / Gölgeler ve Suretler

MAHMUT TALİ ÖNGÖREN EN İYİ SENARYO
Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Ercan Kesal / Bir Zamanlar Anadolu’da
Ümit Ünal / Nar
Tayfun Pirselimoğlu / Saç
Sedat Yılmaz / Press
Derviş Zaim / Gölgeler ve Suretler

CAHİDE SONKU EN İYİ KADIN OYUNCU PERFORMANSI
Demet Akbağ / Eyyvah Eyvah 2
Nesrin Cavadzade / Yangın Var
Hazar Ergüçlü / Gölgeler ve Suretler
Nazan Kesal / Saç
Nergis Öztürk / Atlıkarınca

EN İYİ ERKEK OYUNCU PERFORMANSI
Taner Birsel / Bir Zamanlar Anadolu’da
Serkan Ercan / Gişe Memuru
Ayberk Pekcan / Saç
Osman Sonant / Yangın Var
Muhammet Uzuner / Bir Zamanlar Anadolu’da

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU PERFORMANSI
Popi Avraam / Gölgeler ve Suretler
Gökçe Bahadır / Dedemin İnsanları
Asiye Dinçsoy / Press
İdil Fırat / Nar
Nergis Öztürk / Gişe Memuru

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU PERFORMANSI
Rıza Akın / Saç
Ercan KESAL / Bir Zamanlar Anadolu’da
Rıza Kocaoğlu / Kaybedenler Kulübü
Fırat Tanış / Bir Zamanlar Anadolu’da
Ahmet Mümtaz Taylan / Bir Zamanlar Anadolu’da

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Feza Çaldıran / Gelecek Uzun Sürer
Emre Erkmen / Gölgeler ve Suretler
Ercan Özkan / Saç
Gökhan Tiryaki / Bir Zamanlar Anadolu’da
Mehmet Zengin / Zefir

EN İYİ MÜZİK
Mustafa Biber / Gelecek Uzun Sürer
Selim Demirdelen / Nar
Mircan Kaya / Kar Beyaz
Marios Takoushis / Gölgeler ve Suretler
Cavit Ergün, Erdem Tarabuş, Can Göksu / Kaybedenler Kulübü

EN İYİ KURGU
Haluk Arus / Kaybedenler Kulübü
Bora Gökşingöl, Nuri Bilge Ceylan / Bir Zamanlar Anadolu’da
Çiçek Kahraman, Evren Luş, Tolga Karaçelik /Gişe Memuru
Erdinç Özyurt / Saç
Aylin Tinel / Gölgeler ve Suretler

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ
Dilek Yapkuöz Ayatuna / Bir Zamanlar Anadolu’da
Nevim Doğan / Press
Elif Taşçıoğlu / Gölgeler ve Suretler
Haluk Ünlü / Dedemin İnsanları
Natali Yeres / Saç

EN İYİ BELGESEL
Anadolunun Son Göçerleri: Sarıkeçililer / Yüksel Aksu
An / Nazlı Bayram
Bedensiz Ruhlar / Sabite Kaya
Bir Avuç Cesur İnsan / Rüya Köksal
Diren-İş / Burak Koçak
Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir / İmre Azem
Ofsayt / Reyan Tuvi
Ölücanlar / Murat Özçelik

EN İYİ KISA FİLM
Kırmızı Alarm / Emre Akay
Pera Berbangê / Arin İnan Arslan
Birgünbirgünbir…Evedegelmişkimseyok / Berrak Çolak
Fazla Mesai / Gürcan Keltek
Nolya / Cem Öztüfekçi

kategori:
haber

ilgili