8 Haziran 2012: Gösterime Giren Filmler

8 Haziran haftasında sinemaseverler için çok çeşitli menüler mevcut......

21 Jump Street

Yönetmen koltuğunda Phil Lord ve Chris Miller’ın oturduğu film televizyon dizisinden Michael Bacall uyarladı. Başrollerde ise Jonah Hill ve Channing Tatum yer alıyor.

The Ledge

Senarist Matthew Chapman’ın 25 yıl aradan sonra yönetmen koltuğuna oturduğu film bir aşk üçgeni ve zıt karakterlere odaklanıyor. Kadroda ise Charlie Hunnam, Terrence Howard, Patrick Wilson ve Liv Tyler yer alıyor.

The Divide

Fransız yönetmen Xavier Gens’in yönettiği bilim-kurgu yapımı olan The Divide büyük bir patlama sonrasında harabeye dönüşen New York’da kendilerini bir sığınağa atan insanların durumlarına odaklanıyor. Karl Mueller ve Eron Sheean’ın senaryosunu yazdığı filmde  Lauren German, Michael Biehn, Milo Ventimiglia ve Michael Eklund yer alıyor.

Nuit Blanche / Sleepless Night

İçlerinde  Jean-Luc Godard’ın da bulunduğu birçok yönetmene asistanlık yapmış  Frédéric Jardin’in yönettiği filmde Tomer Sisley başrolde yer alıyor. Gösterildiği festivallerden olumlu eleştirelerle dönen filmde Fatih Akın’ın devamlı çalıştığı oyuncu Birol Ünel’i de görüyoruz.

Cesare deve morire / Caesar Must Die

William Shakespeare’ın Julius Caesar oyunundan İtalyan  Paolo ve Vittorio Taviani kardeşler tarafından uyarlanıp, yönetilen film  Berlin Film Festivali’nden  Altın Ayı ödülü ile döndü. Ülkemizde de İstanbul Film Festivali’nde Kapanış Filmi olarak sinemaseverlerle buluşan Caesar Must Die, İsstanbul’da sadece bir sinema salonunda gösterime girecek. Gösterim öncesi Cannes Film Festivali’nde  L. Rezan Yesilbas’ın yönettiği, en iyi kısa film ödülünü alan filmi Sessiz de izleyicilerle buluşacak.

Dictado / Childish Games

Antonio Chavarrias’ın yönettiği çocuksuz bir ailenin evlat edindikten sonra yaşadığı gerilimli anları anlatıyor. İspanya yapımı film Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışmıştı.

Anahtar

Ferhat Atik’in Sonbahar adlı romanından ilham alınarak çekilen filmin senaristi ve yönetmeni Cemal Yıldırım. Yönetmenin ilk uzun metraj çalışması olan KKTC yapımı Anahtar ilk gösterimini 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Oyuncu kadrosunda ise Hatice Tezcan, Cihan Tarıman, Hüseyin Ağlamaz ve Barış Refikoğlu yer alıyor.

Madagascar 3: Europe’s Most Wanted

Yönetmenliğini Eric Darnell, Conrad Vernon ile Tom McGrath’ın yaptığı animasyon serinin üçüncü yapımı. İlk gösterimini Cannes Film Festivali’nde yapan animasyon renkli yeni karakterleriyle seyirciyle buluşuyor.

kategori:
haber

ilgili