Al Pacino Biofilmlerden Vazgeçmiyor

Usta aktör gerçek hikayeleri canlandırmaktan epey hoşlanmış olacak ki gelecek sene de karşımıza başka bir gerçek karakterle çıkacak. ...

Geçtiğimiz sene televizyonda gösterilen “You Don’t Know Jack”le ötenaziyi savunan Jack Kevorkian’ı canlandıran ve bu rolüyle hem Altın Küre, hem de Emmy ödülünü kazanan Al Pacino bu sene karşımıza Phil Spector rolüyle çıkacak. Usta aktör gerçek hikayeleri canlandırmaktan epey hoşlanmış olacak ki gelecek sene de karşımıza başka bir gerçek karakterle çıkacak.

“Paterno” adındaki film Joe Paterno’nun (resim) hayatını anlatacak. 85 yaşında vefat eden Paterno, Amerika’nın Penn State Üniversitesi’nin futbol takımının koçuydu. Takım, Paterno önderliğinde 409 galibiyet almış, liginin en güçlü takımları arasında gösterilmişti. Efsanevi koç Paterno yıllardır sürdürdüğü kariyerine taciz skandalı ile noktayı koymak zorunda kalmıştı. Paterno’nun asistanı takımdaki öğrencileri taciz etmiş, ama Paterno gerekli müdahaleyi yapmakta gecikmişti. Bu skandal patlak verince de Paterno’nun kariyeri sona ermişti. Paterno bu sene 22 Ocak’ta hayata gözlerini yummuştu.

Film, Joe Posnanski’nin aynı adlı kitabından uyarlanacak. Filmin senaristi de, yönetmeni de henüz belirlenmedi. Pacino daha önce “Any Given Sunday” filminde de bir koçu canlandırmıştı.

kategori:
haber

ilgili