Ang Lee, Cleopatra Projesini Üstlendi

Bu sene "Life of Pi" romanını perdeye taşıyan ve genelde olumlu eleştiriler alan Ang Lee, Cleopatra'yı perdeye taşıyacak. ...

Scott Rudin yıllardır ünlü kraliçe Cleopatra’nın hayatını perdeye taşımaya çalışıyor. Rudin bu filmin yönetmenliği için ilk olarak James Cameron’ın kapısını çaldı. Cameron’la bir kaç ay proje hakkında konuştuktan sonra Cameron’ın filmi yönetmeyeceğini açıkladı. Ardından sırasıyla David Fincher ve Paul Greengrass ile iletişime geçildi. Ama bir türlü projede yol alınamadı. Rudin şimdiye dek sadece Angelina Jolie’yi ikna edebildi. Jolie’nin Cleopatra’ya hayat vereceği yıllar önce kesinleşmişti. Bir değişiklik olmadığı takdirde projeyi kimin yöneteceği de belli oldu.
ang-lee
Bu sene “Life of Pi” romanını perdeye taşıyan ve genelde olumlu eleştiriler alan Ang Lee, Cleopatra’yı perdeye taşıyacak. Lee senaryoyu okuduğunu, yazılan bu senaryodan çok etkilendiğini ve bu filmi hayata geçirmenin mükemmel olacağını dile getirdi Palm Springs Film Festivali’nde. Hollywood’un önemli kalemlerinden Brian Helgeland’in senaryosunu yazdığı, bir diğer usta senarist Eric Roth’un bu senaryonun eksik taraflarını onardığı Cleopatra’nın çekimlerine bu sene başlanacak. Film “Cleopatra: A Life” adlı romandan uyarlanacak.

kategori:
haber

ilgili