Bağımsız Ruh Ödülleri(Independent Spirit Awards) Adayları Açıklandı

Bu yıl 32.'si dağıtılacak Bağımsız Ruh Ödülleri'nin adayları açıklandı. Beklendiği üzere en çok adaylığı Call Me by Your Name aldı.

6 dalda adaylık alan Call Me by Your Name’in dışında, 5’er dalda adaylıkla Get Out ve Good Time, bu yılki Bağımsız Ruh Ödülleri’nin öne çıkan yapımları oldu. 3 mart 2018 tarihinde yapılacak törenle ödüller sahiplerini bulacak.
Adayların tam listesi şu şekilde:

EN İYİ FİLM
Call Me By Your Name
The Florida Project
Get Out
Lady Bird
The Rider

EN İYİ İLK FİLM
Columbus
Ingrid Goes West
Menashe
Oh Lucy!
Patti Cake$

EN İYİ YÖNETMEN
Sean Baker – The Florida Project
Jonas Carpignano – A Ciambra
Luca Guadagnino – Call Me By Your Name
Jordan Peele – Get Out
Benny Safdie, Josh Safdie – Good Time
Chloé Zhao – The Rider

EN İYİ SENARYO
Greta Gerwig – Lady Bird
Azazel Jacobs – The Lovers
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Jordan Peele – Get Out
Mike White – Beatriz at Dinner

EN İYİ İLK SENARYO
Kris Avedisian, Kyle Espeleta, Jesse Wakeman – Donald Cried
Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani – The Big Sick
Ingrid Jungermann – Women Who Kill
Kogonada – Columbus
David Branson Smith, Matt Spicer – Ingrid Goes West

JOHN CASSAVETES ÖDÜLÜ
Dayveon
A Ghost Story
Life & Nothing More
Most Beautiful Island
The Transfiguration

EN İYİ ERKEK OYUNCU
Timothée Chalamet – Call Me By Your Name
Harris Dickinson – Beach Rats
James Franco – The Disaster Artist
Daniel Kaluuya – Get Out
Robert Pattinson – Good Time

EN İYİ KADIN OYUNCU
Salma Hayek – Beatriz at Dinner
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Shinobu Terajima – Oh Lucy!
Regina Williams – Life & Nothing More

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Nnamdi Asomugha – Crown Heights
Armie Hammer – Call Me By Your Name
Barry Keoghan – The Killing of a Sacred Deer
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Bennie Safdie – Good Time

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Holly Hunter – The Big Sick
Allison Janney – I, Tonya
Laurie Metcalf – Lady Bird
Lois Smith – Marjorie Prime
Taliah Lennice Webster – Good Time

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Thimios Bakatakis – The Killing of a Sacred Deer
Elisha Christian – Columbus
Hélène Louvart – Beach Rats
Sayombhu Mukdeeprom – Call Me By Your Name
Joshua James Richards – The Rider

EN İYİ KURGU
Ronald Bronstein, Benny Safdie – Good Time
Walter Fasano – Call Me By Your Name
Alex O’Flinn – The Rider
Gregory Plotkin – Get Out
Tatiana S. Riegel – I, Tonya

EN İYİ ULUSLARARASI FİLM
I Am Not a Witch – Birleşik Krallık
120 battements par minute – Fransa
Lady Macbeth – Birleşik Krallık
A Fantastic Woman – Şili
Loveless (Nelyubov) – Rusya

EN İYİ BELGESEL
The Departure
Last Men in Aleppo
Faces Places
Motherland
Quest

ROBERT ALTMAN ÖDÜLÜ
Mudbound(Oyuncu kadrosu)

JEEP TRUER THAN FICTION ÖDÜLÜ
The Cage Fighter
Distant Constellation
Quest

KIEHL’S SOMEONE TO WATCH ÖDÜLÜ
Dayveon
Gook
Super Dark Times

PIAGET PRODUCERS ÖDÜLÜ
Giulia Caruso & Ki Jin Kim
Ben LeClair
Summer Shelton

AMERICAN AIRLINES BONNIE ÖDÜLÜ
So Yong Kim
Lynn Shelton
Chloé Zhao

kategori:
haber

criticker.com/profile/baristoker/

ilgili