Ben Kingsley’e Iron Man 3 Teklifi

Iron Man güzel başlayıp kötü bir şekilde devam eden serilerden bir tanesi. İlk film ne kadar iyiyse ikincisi de bir o kadar kötüydü. İkinci filmin eleştirmenler nezdinde beklenenleri hiç...

Iron Man güzel başlayıp kötü bir şekilde devam eden serilerden bir tanesi. İlk film ne kadar iyiyse ikincisi de bir o kadar kötüydü. İkinci filmin eleştirmenler nezdinde beklenenleri hiç verememesinden ötürü serinin son filmi bir süreliğine ertelenmişti. Aslında ertelenmenin bir nedeni de yönetmen John Favreau ile anlaşılamaması idi.

Favreau ikinci filmden sonra Iron Man’i terk etmiş, son filmi yönetmeyeceğini açıklamıştı. Stüdyo birkaç aday arasından yönetmenlik için Shane Black’i tercih ettiğini açıklamıştı. Böylelikle Black ile serinin başrolü Robert Downey, Jr. Kiss Kiss, Bang Bang’ten sonra tekrar aynı filminde çalışmış olacaklar. Kamera arkasında değişiklik olsa da kameranın önünde bir değişiklik gözükmüyor. Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle üçüncü filmde de rol alacaklar.

Filmin kötü karakteri için Ben Kingsley’ye teklif götürüldüğü açıklandı. Usta oyuncu teklifi kabul ederse film, Schindler’s List’ten sonra çektiği ilk büyük bütçeli filmi olacak ve uzun bir süreden sonra ilk kez kötü rolde izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmin çekimlerine bu sene başlanacak. Film 3 mayıs 2013te vizyona girecek.

kategori:
haber

ilgili