Ben Kingsley’nin Projeleri

Cannes Film Festivali’nin önemli olmasının bir nedeni Film Market bölümündeki senaryoların yapımcılara satılıp oyuncu kadrosunun hemen ayarlanabiliyor olmasıdır. Son zamanlarda bakiniz.com’daki film projeleriyle ilgili haberlerin artmasının nedeni de budur....

Cannes Film Festivali’nin önemli olmasının bir nedeni Film Market bölümündeki senaryoların yapımcılara satılıp oyuncu kadrosunun hemen ayarlanabiliyor olmasıdır. Son zamanlarda bakiniz.com’daki film projeleriyle ilgili haberlerin artmasının nedeni de budur. Her gün senaryolar satılıyor ve yapımcılar filmleri için oyuncularla anlaşıyorlar. Bu kez haberimiz usta oyuncu Ben Kingsley ile ilgili. Aktör iki projede rol almayı kabul etti.

Aktörün Iron Man serisinin son filminde rol alacağını daha önce belirtmiştik. Kendisi ayrıca bilim-kurgu-komedi karışımı Convention, suç gerilimi Cut Bank, Ortaçağ’da geçecek The Physician’da rol almayı kabul etti. Gelelim ayrıntılara…

Cut Bank belirttiğimiz gibi suç gerilimi olacak. Ben Kingsley’ye başrollerde genç oyuncular Michael Sheen, Terresa Palmer ve Armie Hammer ile usta oyuncu John Malkovich eşlik edecek. Filmin senaryosunu Roberto Patino kaleme aldı. Patino’nun kaleme aldığı bu senaryo yılın en iyi senaryolarından biri olarak gösteriliyor. Filmin yönetmenliğini Mad Men ve House dizilerini de yöneten Matt Shankman üstlenecek. Çekimler bu sonbaharda başlayacak.

The Physician’da Kingsley’ye Stellan Skarsgard, Tom Payne ve Olivier Martinez eşlik edecekler. Filmi “Young Goethe in Love”ı yazıp yöneten Philipp Stölzl yönetecek. Film Noah Gordon’ın aynı adlı romanından uyarlanacak. Kitap ülkemize “İbni Sina’nın Talebesi Hekim” adıyla çevrildi. Kitap adından da anlaşılacağı üzere İbni Sina’nın talebelerinden Rob J. Cole’u anlatıyor. Kingsley filmde İbni Sina’yı canlandıracak. Çekimlere gelecek ay başlanması planlanıyor.

Convention ise bilim-kurgu ve komedi karışımı bir film. Jennifer Aniston ve Mark Duplass’ın da rol alacakları filmin yönetmenliğini Justin Reardon üstlenecek. Çekimlerin ne zaman başlayacağı açıklanmadı.

Bu seneye yoğun geçirecek olan Kingsley şu sıralar Ender’s Game’in çekimlerine devam ediyor. Epic, Crossmaglen ve Henrik Ibsen’in oyunundan uyarlanacak olan A Doll’s House’ın çekimlerine sene içinde başlayacak.

kategori:
haber

ilgili