Bourne Serisi Devam Ediyor

Doug Liman’ın başarılı bir şekilde başlattığı, Paul Greengrass’in daha sağlam bir şekilde devam ettirip sona erdirdiği Bourne üçlemesi sonuna dek gereksiz bir dördüncü filmle hortlamıştı 2012de. Serinin tüm filmlerinin...

Doug Liman’ın başarılı bir şekilde başlattığı, Paul Greengrass’in daha sağlam bir şekilde devam ettirip sona erdirdiği Bourne üçlemesi sonuna dek gereksiz bir dördüncü filmle hortlamıştı 2012de.

Serinin tüm filmlerinin bir karbon kopyası olan The Bourne Legacy beklenen gişeyi getirmemişti belki ama kara geçmeyi başarmıştı. Universal da bunun üzerine filmin üstünden bir sene geçtikten sonra beşinci filmin onayını verdi.

jeremy renner bourne legacy

Açıklamalara göre filmin başrolünü dördüncü filmde olduğu gibi Jeremy Renner üstlenecek. Rachel Weisz’ın ona eşlik edip etmeyeceği bilinmiyor ama beşinci filmin hem Aaron hem de Marta’yı merkeze alacağı söyleniyor.

İlk üç filmin senaristlerinden, dördüncü filmin senaristi ve yönetmeni olan Tony Gilroy’ın da durumu muallakta. Gilroy’ın filmi yönetip yönetmeyeceği, Universal’ın ona teklif götürüp götürmeyeceği açıklanmadı. Senaryoyu Sherlock Holmes’un senaristi Anthony Peckham kaleme alacak.
Böylelikle Universal ilk kez senaryoyu Gilroy ve ekibi dışında birisine yazdırmış olacak. Matt Damon’ın bu filmde de yer almayacağını son kez belirtelim.

kategori:
haber

ilgili