Brian De Palma ile Al Pacino Aynı Filmde

En son Passion’ı çekip festivalleri dolaşan ama bu filmle hiç de olumlu eleştiriler alamayan Brian De Palma, 1993 yapımı Carlito’s Way ve 1983 yapımı Scarface’in başrollerini teslim ettiği Al...

En son Passion’ı çekip festivalleri dolaşan ama bu filmle hiç de olumlu eleştiriler alamayan Brian De Palma, 1993 yapımı Carlito’s Way ve 1983 yapımı Scarface’in başrollerini teslim ettiği Al Pacino ile yirmi yıl aradan sonra tekrar aynı filmde çalışacak.

De Palma ile Pacino’yu buluşturan söz konusu proje gerçek bir hikayeye odaklanan Happy Valley (Paterno) kitabının uyarlaması olacak. Joe Posnanski’nin kaleme aldığı Paterno, Penn State Üniversitesi’nin futbol takımının koçluğunu üstlenen ve bu takımdayken sahalardan 409 kez galip ayrılan Joe Paterno’nun hayatını anlatıyor.

Paterno takımını başarıdan başarıya koşturduğu bir dönemde asistanı takımdaki öğrencileri taciz etmiş, bu gerçek ortaya çıkınca da gerekli müdahaleyi yapmakta gecikmiş ve bu gecikme yüzünden bütün kariyeri tepetaklak olmuştu. Efsanevi koç birden kendisini kapının önünde buluvermişti. Paterno geçtiğimiz senenin 22 ocağında 85 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. Filmde bu efsanevi koça Pacino hayat verecek, filmi de De Palma kotaracak.

kategori:
haber

ilgili