Bryan Cranston, Dalton Trumbo’yu; Matt Bomer, Montgomery Clift’i Canlandıracak

İki biofilm projesi daha açıklandı. Bu sene sona erdiğinde 30 biofilm izlemiş olacağımızı düşününce bu türün oyuncular ve Hollywood için ne derece önemli olduğu anlaşılabilir. ...

İki biofilm projesi daha açıklandı. Bu sene sona erdiğinde 30 biofilm izlemiş olacağımızı düşününce bu türün oyuncular ve Hollywood için ne derece önemli olduğu anlaşılabilir. Gelelim projelere. Bryan Cranston “Trumbo” adı verilen filmde Hollywood’un en önemli senaristlerinden Dalton Trumbo’ya hayat verecek. Filmi Jay Roach yönetecek. “Trumbo” 1950’lerin Amerika’sına ve McCarthy’nin “Cadı Avı”na odaklanacak. Trumbo, Cadı Avı yüzünden bir süreliğine işsiz kalmıştı. Senarist “Always”, “Papillion”, “Exodus”, “Spartacus”, “Roman Holiday”, “The Last Sunset” gibi onlarca filmi kaleme almış, “The Roman Holiday” ve “The Brave One” ile iki Oscar kazanmıştı.CANNES, FRANCE:  American movie director Dalton Trumbo pose for photographer 17 May 1971 in Cannes as he presents his latest movie "Johnny Got His Gun". Trumbo (1905-1976) was a victim of the anti-Communist witchhunt campaign instigated by John Parnell and Senator Joseph McCarthy between 1947 and 1954. In 1947 Trumbo was condemned by the HUAC (House Un-American Activities Committee) along with nine other Hollywood personalities. The group is known as the "Hollywood Ten". In the 1960's Trumbo could work again under his real name thanks to the intervention of actor Kirk Douglas. (Photo credit should read AFP/Getty Images)

Diğer biofilm projesi ise aktör Montgomery Clift ile ilgili. “The Search”, “From Here to Eternity”, “A Place in the Sun”, “I Confess”, “Suddenly, Last Summer” filmlerinde rol alan, 45 yaşında hayata veda eden Clift’e Matt Bomer’ın hayat vereceği açıklandı. Filmi Christopher Lovick kaleme alacak, Larry Moss yönetecek ve Clift’in hızla Hollywood’un yıldızı olmasına odaklanılacak. Tabi aktörün kaza yapmasına ve çektiği acılar yüzünden film çekememesine, üç filmde çalıştığı Elizabeth Taylor ile ilişkisine de değinilecek. Aktör bu acılar yüzünden alkola ve haplara sarmış, 1966’da da kalp krizi geçirerek hayata veda etmişti.  Çekimler gelecek sene başlayacak.
Montgomery_Clift_012

kategori:
haber

ilgili