bakınız

Chuck Karakter Tanıtımı

Chuck Bartowski:

chuck-bartowski.gifStandford’da okurken arkadaşı Bryce Larkin’in, Chuck’ın kopya çektiğini yönetime ispiyonlaması sonucu okuldan atılan Chuck daha sonra öğrenir ki Bryce aslında onu korumak istemektedir. Çünkü CIA okulda yeni ajan avındadır. Gözleri Chuck’ın üstünde olmasına rağmen Bryce’a göre Chuck ajan olmak için fazla iyi kalplidir. Bu yüzden radikal bir çözüme giderek Chuck’ı okuldan attırır. Diziyi izledikçe Bryce’ın bu kararının çok da yanlış olmadığını görünyoruz. Neredeyse her bölümde Chuck’ın başı, iyi niyeti ve insanlara kolay güvenebilmesi nedeyle belaya giriyor.

Okuldan atılan Chuck doktor olan ablasıyla birlikte yaşamaya başlar. Annesi ve babası uzun zaman önce onları terketmiştir. Hatta Stanford’daki sevgilisi Jill bile hemen Bryce ile birlikte olmaya başlamıştır.

Kısa bir süre için Buy More adlı elektronik mağazasında çalışmaya başlayan Chuck burada tahmininden daha uzun bir süre kalacaktır.

Günlerden bir gün azılı düşmanı Bryce’dan gelen e-mail onun hayatını değiştirir. Bryce mailde Chuck’a CIA ve NSA’in tüm bilgilerini değişik bir formatta göndermiştir. Bu öyle bir formattır ki maili okur okumaz tüm bilgiler Chuck’ın aklına kazınır. Ancak Chuck’ın bu bilgilere ulaşması için bir tetikleyici unsur gerekmektedir. Tetikleyici nesneyi görür görmez Chuck’ın aklında kıvılcımlar çakar ve o nesne hakkındaki herşeyi öğreniverir.

İşte hikayemiz burada başlar. Artık Chuck devletin tüm bilgilerine sahip bir bilgisayardır. Değerli olduğu kadar da narindir. Bu acımasız dünyada bir süper bilgisayar olmak çok zordur. Bu nedenle CIA ve NSA birer özel ajanalarını Chuck’ı korumaları için görevlendirir. Chuck da fazla dikkat çekmemek için Buy More’da ki işine devam etmek zorundadır.

Ajan Sarah Walker:

sarah-walker.gifGerçek adı Jennifer Lisa Burton olan ve İlk bakışta olan dışı güzelliği ile dikkat çeken Sarah, CIA için çalışmaktadır. Geçmişine dair çok az şey bilinse de 2.sezonda Sarah ve ailesine dair oldukça fazla bilgi açıklanacaktır.
Sara’nın öncelikli görevi Chuck’ı korumaktır. Ancak ateş ile barut yanyana durmaz. Sara ile Chuck daha ilk bölümlerde birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Çevreye Sarah’ın ajan, Chuck’ın ise süper bilgisayar olduğunu sezdirmemek için sevgili rolü yaparlar. Böylece Sarah, Chuck’ı korumak için çok daha yakın olabilecektir. Elbette bu durum aralarında ki elektriklenmenin artmasına sebep olur. Ancak Sarah kendini sürekli frenlemektedir. Çünkü o bir CIA ajanıdır ve görev herşeyden önemlidir!

Ajan John Casey:

john-casey.gifNSA için çalışan Casey oldukça katı görünüşlü bir ajandır. Dizi boyunca eline “katı adamların duygusallaştığı sahe” fırsatları geçse de o hepsini alnı açık geçmeyi başarmıştır.

Chuck’a daha yakın olabilmek için O da Buy More’da satış elemanı olmuştur. Satış elemanlığı görevini pek beceremese de basit, düz mantıkla iş gören, verilen emirlerden asla dışarı çıkmayan, az ve kötü espri yapan, çoğu zaman duygusuz, güçlü, dövüş sporlarında iyi eğitimli bir askerdir O!

NSA’e göre yeni bilgisayar tamamlandığında Chuck’ın ortadan kaldırılması gerekecektir ve bu işi yapacak olan insan da Casey’dir.

Ajan Bryce Larkin:

bryce-larkin.gifBryce Chuck’ın okuldan oda arkadaşıdır. Okul süresince çok iyi anlaşmalarına rağmen daha sonra Chuck’ın okuldan atılmasına sebep olacaktır. Chuck okuldan atılınca hemen O’nun kız arkadaşını tavlamakta bir sakınca görmeyen de, süper bilgisayardaki tüm bilgileri Chuck’a gönderen de, Sarah’ın eski sevgilisi de Bryce’dır. Görüldüğü gibi her taşın altından çıkan Bryce dizi de çok görünmese de herşey yoluna gireceği anlar da ortaya çıkıp, olayların daha da içinden çıkılmaz bir hal almasını sağlar. Sürekli Sarah ile tekrar birlikte olmak istediğini dile getiren Bryce’ın dizide görünmediği zamanlarda çok da uslu bir çoçuk olmadığını söylenebilir.

Ev Ahalisi:

ev-ahalisi.gifChuck evde ablasıyla kalmaktadır. Ha bir de ablasının erkek arkadaşı olan Mr.Awesome la. Chuck mı onların yanına taşınmıştır yoksa Mr. Awesome mı pek de açık değildir. Sonuç olarak hepsi güzel güzel geçinmektedirler.
Ellie çok çok iyi bir abladır. Her zaman Chuck’ın yanında olmaya çalışır, O’na destek olur. Chuck’ın müthiş potansiyelinin farkında olmadığını her fırsat bulduğunda dile getirir. Chuck’ın aslında Amerikan’nın güvenlik sigortası olduğundan haberi yoktur.

Mr. Awesome da sevgilisi gibi doktordur. Dizi de winner karakteri canlandırır. Lise de Amerikan futbolu oynamıştır, şimdi ise yakışıklı, spor yapan, işinde gayet başarılı bir doktor olan idol adamdır. Aslında işin özünde herşeye rağmen bir saf yönü vardır. Ellie’yi çok sever.Bazen kalibini kırsa da çoğu zaman Chuck’ın yardımıyla O’nu geri kazanmayı bilir.

Buy More Ahalisi:

morgan.gifMağazada çok fazla çalışan olsa da asıl öne çıkan 3-4 karakter vardır. En önemlileri ise Chuck’ın en yakın arkadaşı olan Morgan’dır. Morgan çok zeki olmayan ama IQ’suyla ters orantılı bir sevimliliğe sahip, tembel, Call of Duty hastası bir adamdır. 10’lu yaşlarında beri Chuck’ın ablası olan Ellie’ye aşıktır ama hiç bir zaman karşılık bulamamıştır.

Her Buy More çalışanının farklı özellikleri olsa da onları bir arada tutan şey tembellikleridir. Her zaman işten kaytarmak için planlar yaparlar. Hatta patron işte olmadığı günler mağazada parti verirler ya da alternatif satış tekniklerini denerler. Çoğu zaman işleri yüzlerine gözlerine bulaştırsalar da daha kimsenin Buy More’dan atıldığı görülmemiştir.

Kategori: Diziler | Yazıda Geçen İsimler: | Sayfa Adresi