David Fincher Cleopatra’yı Yönetmeyecek

Sony’nin Mısır kraliçesi Cleopatra’nın hayatını tekrar perdeye taşımak istediğini daha önce açıklamıştık. Sony bu filmin yönetmenliği için David Fincher’ı tercih etmişti. Başrol için de Angelina Jolie ile anlaşmıştı. Film...

Sony’nin Mısır kraliçesi Cleopatra’nın hayatını tekrar perdeye taşımak istediğini daha önce açıklamıştık. Sony bu filmin yönetmenliği için David Fincher’ı tercih etmişti. Başrol için de Angelina Jolie ile anlaşmıştı.

Film Stacy Schiff’in “Cleopatra: A Life” adlı kitabından uyarlanacak. Filmin senaristliğini yönetmenin “Benjamin Button”ının senaryosunu yazan Eric Roth üstlendi. Fincher ise bugün yapılan açıklamaya göre filmi yönetmekten vazgeçti.

Sony şu sıralar Ang Lee ile görüşmelerini sürdürüyor. Fincher’ın “The Girl With the Dragon Tattoo”nun devam filmini yönetip yönetmeyeceği hakkında bilgi vermedi Sony. Devam filminin senaryosu şu sıralar kaleme alınıyor. Filmin 2014’ten önce vizyona girmeyebileceği söyleniyor. Sony geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalardan sonra devam filmi için pek de istekli olmadığı anlaşılmıştı. Filmden beklediği gişeyi elde etmemişti Sony.

Fincher şu sıralar Kevin Spacey’nin başrole oturduğu “House of Cards” adlı dizinin pilot bölümünü çekmekle meşgul. Bu filmden sonra muhtemelen “20.000 Leagues Under the Sea”nin çekimlerine başlayacak.

kategori:
haber

ilgili