Denis Villeneuve Yeni Filmleri Hakkında Konuştu

Variety, Villeneuve ile röportaj yaptı.

Şu sıralar Arrival filmiyle gündemde olan, Blade Runner filminin çekimlerine devam eden Denis Villeneuve ile Variety dergisi kısa bir röportaj yaptı. Villeneuve’ün açıklamalarının önemli bölümleri şöyle.

-Villeneue aynı anda Arrival ve Blade Runner filmlerini hazırlamanın kendisi için epey yorucu olduğunu söylemiş. Bir filmi bitirmeden diğer filme başlama taraftarı değil.

-Yıllardır bilimkurgu filmi çekmek istiyormuş ama bir türlü doğru projeye denk gelmediğinden bu türde film çekememiş. Aslında hayali Dune romanını sinemaya uyarlamak ama uyarlarsa başarılı olacağını düşünmüyor. Arrival‘ı yaptıktan sonra Blade Runner teklifini reddetmemesinin nedeniyse iki filmin DNA’larının çok farklı olması.

-Villeneuve’ün en sevdiği bilimkurgu filmleriyse şunlar: 2001: A Space Odyssey, Close Encounters of the Third Kind ve Blade Runner.

-Şu sıralar elinde iki bilimkurgu projesi daha varmış. Ama bu iki filmle ilgili ayrıntıları açıklamadı. Belli ki Villeneuve, Arrival ve Blade Runner‘dan sonra da bilimkurgu filmleri çekmeye devam edecek.

-Filmlerinin son kurgusunun kendisine ait olup olmadığı sorulmuş. Arrival ve Sicario‘nun son kurgusunu Villeneuve, Prisoners‘ın son kurgusunu Paramount yapmış. Ona göre Prisoners‘ın son kurgusu yapılan en iyi kurguymuş. Blade Runner‘ın son kurgusunu kendisine bırakıp bırakmayacaklarını bilmiyormuş.

 

kategori:
haber

ilgili