Dennis Villeneuve ve Debra Granik’ten Russell Banks Uyarlamaları

Russell Banks'in iki kitabı, son dönemde önemli filmlerle karşımıza çıkan Dennis Villeneuve ve Debra Granik tarafından filme aktarılacak....

Incendies ile yılın en sağlam ve en yürek dağlayıcı filmlerinden birisine imza atan Kanadalı yönetmen Dennis Villeneuve yeni filmine hazırlanmaya başladı. Villeneuve’nin yeni filmi çağdaş Amerikan edebiyatının en önemli isimlerinden olan Russell Banks’in “The Darling” adlı romanının bir uyarlaması olacak. Başrol için de Take Shalter, The Tree of Life, The Debt ve The Help filmleriyle yükselişe geçip önemli projelerin başrolünü kapan Jessica Chastain ile anlaştı. Filmin çekimleri seneye başlayacak ve film 2013’te vizyona girecek.

Yazarın Rule of the Bone adlı romanı da Winter’s Bone’la olumlu eleştiriler alan bağımsız sinemacı Debra Granik tarafından uyarlanacak. Filmin senaryosunu da yönetmenliğini de Granik üstlenecek. Ayrıca filmin yürütücü yapımcılığı da üstlenecek. Çekimler gelecek senenin sonlarına doğru New York’ta başlayacak, Jamaika’da devam edecek ve film 2013’te vizyona girecek. Kitap Dost Kitabevi Yayınları’nca Türkçe’ye çevrilmişti. Konusu ise şöyle:

Küçük yaşta kimi yasadışı bulaşarak evinden ayrılan Chappie’nin öyküsü, bir anti-kahraman imgesinin bütün çarpıcı ve göz alıcı parlaklığıyla, çağdaş dünyanın alt-kültüründen kopup gelen en unutulmaz roman kişilerinden birinin varlığını müjdeliyor. Banks, toplumun kıyısında yaşayan Chapple, romandaki adıyla “Kemik” sayesinde, farklı bir yaşayış ve kavrayış dilinni tüm benzersizliğini çağdaş romanın en aykırı anlatılarından birine dönüştürüyor.

kategori:
haber

ilgili