Drake Doremus’un Yeni Filmi Bilim-Kurgu Olacak

Sundance Film Festivali'ne konuk olan ve son filmi "Breath In"le ödül için yarışan Doremus yeni projesini de açıkladı....

Drake Doremus adını hatırlamıyorsanız “Like Crazy” dersek belki hatırlarsınız. “Like Crazy” ile Sundance’ten büyük jüri ödülüyle dönen Doremus ödülü aldığı sene ikinci romantik/aşk filmi olan “Breath In”i kotardı. Şimdilerde devam eden Sundance Film Festivali’ne konuk olan ve son filmi “Breath In”le ödül için yarışan Doremus yeni projesini açıkladı. Doremus yaptığı açıklamada romantik film üçlemesini bilim-kurgu-romantizm karışımı bir filmle bitirmek istediğini dile getirdi.
Drake_DoremusGenç yönetmen yeni projesi için şunları söyledi: “Bu kez fütüristik bir aşk hikayesi anlatacağım. Bu filmle birlikte dünü, bugünü ve geleceği anlatan üçlememi de sona erdirmiş olacağım. “Like Crazy” geçmişi, özellikle benim geçmişimi nostaljik bir şekilde anlatırken “Breath In” şimdiyi anlatıyor. Üçlemenin sonuncu filminde gelecekte aşkın ve sevginin ne anlama geleceğini keşfetmeye çalışacağım”. Bilim-kurgu/romantizm karışımı filmler son zamanlarda sıkça karşımıza çıkmaya başladılar. “Adjustment Bureau”, “The Time Traveler’s Wife”, “Upside Down” son yıllarda bilim-kurgu janrı ile romantizmi harmanlayan filmlerden bazıları. Doremus’un filminin bu filmlerden farklı olup olmayacağını önümüzdeki yıl öğrenebileceğiz. Şimdilik yönetmen için kariyerine emin adımlarla ilerlediğini ve böyle devam etmesi halinde uzun yıllar adından söz ettirebileceğini söyleyebiliriz.

kategori:
haber

ilgili