Edgar Wright Yönetecek, Johnny Depp Oynayacak: The Night Stalker

İngiltere’de çektiği Hot Fuzz ve Shaun of the Dead, Amerika’da çektiği Scott Pilgrim vs the World ile komedi sevenlerin gönlünde taht kuran İngiliz yönetmen Edgar Wright kariyerine daha ciddi...

İngiltere’de çektiği Hot Fuzz ve Shaun of the Dead, Amerika’da çektiği Scott Pilgrim vs the World ile komedi sevenlerin gönlünde taht kuran İngiliz yönetmen Edgar Wright kariyerine daha ciddi filmlerle devam etmenin peşinde. Disney’in ’72’de televizyon için çektirdiği The Night Stalker filminin yeniden çevriminin yönetmenliğini kapmayı başardı. Wright’ın yöneteceği yeniden çevrim The Night Stalker’ın başrolü için de Disney Johnny Depp’le anlaştı. Depp filmin yapımcısı da olacak. Film bir gazete muhabirinin vampirler, zombiler, kurt-adamların işlediği cinayetleri araştırmak üzere Los Angeles’a gelmesi ve burada başından geçen kötü olayları konu ediniyordu. Depp filmde gazeteci Carl Kolchak karakterini canlandıracak. Yani Dark Shadows’tan sonra tekrar vampir alemine dönecek. Çekimlerin ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

Johnny Depp bu sene gene Disney yapımı Lone Ranger ve Karayip Korsanları serisinin beşinci filmini çekecek. Henüz ayrıntıları ve çekim takvimi belli olmasa da The Thin Man’in yeniden çevrimini de bu sene çekmeyi planlıyor. Edgar Wright ise bu sene İngiltere’de Simon Pegg ve Nick Frost’la beraber The World’s End filmini çekmeyi planlıyor. Bu filmden sonraysa Marvel çizgi romanlarından Ant-Man’i perdeye taşıyacak. Dolayısıyla The Night Stalker için biraz daha beklemek gerekebilir.

kategori:
haber

ilgili