Emmy Rossum, Shameless Sonrası Projeleriyle İlgili Konuştu

Rossum, Shameless'tan ayrıldı...

Dokuz yıl önce genç bir aktris iken Showtime’ın İngiliz dizisinden ABD’ye uyarladığı Shameless‘a ikinci başrol olarak dahil olan Emmy Rossum bu uzun soluklu yolculuğu 111. bölümle tamamladı. Aktris 10. sezonunda rol almayacak, Gallagherlar yaşamlarına Fiona olmadan devam edecekler. Aktris “Asla asla deme. Kapım Shameless ailesine hiçbir zaman kapalı değil. Uzakta da yaşamıyor, Chicago veya Los Angeles’a hiç uğramayacağım diye bir şey de yok ama açıkçası Fiona’yla ilgili daha fazla hikâyenin anlatılabileceğini düşünmüyorum. Çok iyi bir son oldu Fiona için” demiş.

Peki Rossum son sahnesini tamamlayıp ekibe veda ettikten sonra neler yaptı? Aktris çekimleri tamamlar tamamlamaz New York’a uçmuş, Amazon’un bol yıldızlı (Anne Hathaway, Olivia Cooke, Sofia Boutella, Tina Fey, Andy Garcia, Dev Patel, Catherine Keener, Andrew Scott) antoloji dizisi Modern Love‘ın hazırlıklarına başlamış. Daha önce Shameless‘ın iki bölümünü, Animal Kingdom‘ın bir bölümünü yöneten Rossum, Modern Love‘ın da bir bölümünü (Shea Whigham ve Julia Garner‘lı bölümü) yönetmiş. Aktris evinin yakınlarında bir diziyi yönetmekten epey hoşlanmış. Rossum yönetmenliğe devam etmeyi planlıyor. Şu sıralar bir film kaleme alan aktris ileride bu filmi yönetebilir.

Rossum, Angelyne adı verilen mini dizinin hazırlıklarına devam ettiğini de duyurdu. Bu diziyi Rossum’un eşi Sam Esmail kaleme alıyor. Esmail, Mr. Robot ve Homecoming dizilerinden fırsat bulunca bu diziyi çekip eşini yönetecek. Rossum senaryonun çok iyi olduğunu ve dizinin onu epey heyecanlandırdığını ifade etmiş.

kategori:
haber

ilgili