Fernando Meirelles de Michael Fassbender’ın Peşinde

Yeteneğiyle kısa zamanda birçok yönetmeni ve yapımcıyı peşine takmayı başaran Michael Fassbender'e Fernando Meirelles de talip oldu....

Michael Fassbender sanıyorum son bir kaç yılın en çok peşinde koşulan adamı. Ridley Scott’la ikinci kez çalışmaya hazırlanan aktöre Darren Aronofsky (Noah için), Steve McQueen (12 Years A Slave için), Danny Boyle (Trance için), Jose Padilha (Robocop için), Daniel Espinosa (The Outsider için), Rupert Wyatt (Londongrad için), Jim Jarmusch (Only Lovers Left Alive için), Gerardo Naranjo (The Mountain Between Us için), Tomas Alfredson (Tinker, Tailor, Soldier, Spy 2 için) gibi yönetmenlerden teklifler geldi. Kısacası yeteneğiyle kısa zamanda bir sürü yönetmeni ve yapımcıyı peşine takmayı başarmıştı. Bu yönetmenlere Fernando Meirelles de dahil oldu.

2002 yılında çektiği Cidade de Deus ile olay yaratan ve kapağı hemen Hollywood’a atan Fernando Meirelles ne yazık ki çektiği her filmiyle Cidade de Deus’taki başarısından hızla uzaklaşıyor. En son Jude Law, Anthony Hopkins ve Rachel Weisz’lı 360’ı çeken ve bu filmle pek de olumlu eleştiri toplayamayan Meirelles, ses getirecek bir projeye imza atmak istiyor. “Nemesis” (Onassis diye de geçiyor) adını verdiği projesini Peter Evan’ın “Nemesis: The True Story of Aristotle Onassis, Jackie O, and the Love Triangle That Brought Down the Kennedys” adlı kitabından uyarlayacak. Filmin senaryosunu Cidade de Deus’da çalıştığı Braulio Mantovani’ye emanet etti. Film Robert Kennedy’nin suikastini anlatacak. Meirelles, Kennedy rolünü Fassbender’a teklif etmeyi planlıyor. Filmin çekimlerinin bu sene yapılacağı açıklandı. Ne yazık ki Fassbender’ın bu seneki çekim takvimi dolmuş sayılır. Fassbender gelecek aydan itibaren The Counselor’ı, ardından da 12 Years A Slave’i çekecek. Irish Myths, The Mountain Between Us gibi projelerini de bir aksilik çıkmazsa bu sene çekmeyi planlıyor. Yani Meirelles, Fassbender’ı istiyorsa kışın sonlarına kadar beklemek zorunda.

kategori:
haber

ilgili