FIRST: Olimpiyat ilham verir!

Londra 2012'nin resmi filmi İngiltere'de gösterime girdi....

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları, sporseverler için geride bıraktığımız yazın en büyük olayıydı. Danny Boyle imzalı ve “İngiliz’le İngiliz olmak” temalı açılış seremonisi, Bolt’un muhteşem performansı, Rudisha’nın başrolde olduğu ‘tarihin en iyi 800 metre yarışı’, Michael Phelps’in madalya rekoru, Murray – Federer finali, Pistorius’un ilham verici çabası ve Kirani James’in paha biçilmez ‘isimlikleri değiştirme’ jesti… Aslı ve Gamze’yle, Nevin’le, İlham’la yeniden yazılan atletizm tarihimiz, Periler ve Sultanlar’la yaşadığımız heyecan, ‘pasaportsuz atlet’ Guor Marial’in bizleri duygulandıran maratonu…

27 Temmuz – 12 Ağustos arasında acı – tatlı pek çok şeye tanıklık ettik. Ve şimdi de ‘sinemayı da seven sporseverler’e güzel bir haber geldi. Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nın resmî filmi “FIRST” artık bizlerle!

Geçtiğimiz Cuma İngiltere’de sinemalarda gösterim giren 100 dakikalık Revolver Entertainment imzalı ve BBC destekli film, bu Pazartesi itibariyle DVD ve Blu-ray olarak da piyasaya sürüldü.

Oyunlar, “Bir nesle ilham vermeyi” vaat ediyordu. Dolayısıyla FIRST de ilk Olimpiyat deneyimini yaşayan 12 sporcunun Londra’ya gelmeden önce kendi ülkelerinde başlayan, Oyunlar esnasında müsabakaların kritik anlarından görüntülerle de desteklenen öyküsünü anlatıyor.

Londra 2012 Resmî Filmi FIRST’ün bir diğer dikkat çekici yönü de, Sacha Puttnam imzalı, gözlerimizi kapatınca 2012 yazını zihnimizde canlandıran müzikleri… 4K Alexa kamerayla çekilen FIRST, sporcuların antrenmanlarından ve Londra’daki dramatik kazanma/kaybetme anlarından çok yüksek kaliteli, tüyleri diken diken edici görüntüler içeriyor.

kategori:
haber

ilgili