George Clooney Kamera Arkasına Dönüyor: Hack Attack

Yazıp yönetip başrolünü üstlendiği son filmi “The Monuments Men”de epey kötü bir yönetmenlik performansı sergileyen George Clooney yeni projesini belirledi. Clooney’nin yöneteceği yeni film, Nick Davies’in telefon “hack”ini konu...

Yazıp yönetip başrolünü üstlendiği son filmi “The Monuments Men”de epey kötü bir yönetmenlik performansı sergileyen George Clooney yeni projesini belirledi.

monuments men george clooney

Clooney’nin yöneteceği yeni film, Nick Davies’in telefon “hack”ini konu alan “Hack Attack” adlı kitabından uyarlanacak. Senaryoyu her zamanki gibi Clooney ile Grant Heslov birlikte kaleme alacaklar. “Hack Attack” medya imparatoru Rupert Murdoch’ın 2011’de başını ağrıtan “Telekulak Skandalı”na odaklanacak. 2011’de Murdoch’ın sahibi olduğu 175 gazetede 2003’te gerçekleşen Irak Savaşı’nı savunan haberlere ve yazılara imza attırdığı ortaya çıkmıştı.

Clooney’nin tekrar politik gerilim türüne döneceği bu filmini gelecek sene kotaracak. Clooney’nin diğer projeleri ise şunlar: Norveç yapımı “Pioneer”ın yapımcılığını üstlenecek; Jodie Foster’ın yöneteceği “Money Monster”da ve Coen kardeşlerin yönetecekleri “Hail Caesar!”da rol alacak; Brad Bird’ün yönettiği Disney yapımı bilim-kurgu filmi “Tomorrowland”de aralık ayında karşımıza çıkacak.

kategori:
haber

ilgili