Haber Turu: Oyuncu Seçimleri

Son üç günün önemli oyuncu seçimi haberlerini derledik....

SIMON PEGG’İN İMKANSIZ GÖREVİ: Tom Cruise’lu “Mission: Impossible” serisinin beşinci filmi 2014’ün ilkbaharında çekilecek. Daha önce belirttiğimiz gibi Cruise ile sıkça çalışan senarist/yönetmen Christopher McQuarrie filmin senaristliğini de, yönetmenliğini de üstlenecek. Cruise’un yeni macerasında dördüncü filmdeki ekibin ona eşlik etmesi planlanıyor. Jeremy Renner ve Paula Patton rollerini tekrarlamayı kabul etmişlerdi. Bugün de kadroya Simon Pegg’in dahil edildiği açıklandı. Pegg de teknoloji uzmanı Benji karakterini tekrar canlandıracak. Film, 2015’in aralık ayında gösterime girecek. Pegg ayrıca romantik komedi türündeki “Man Up”ta da rol alacak. Filmi Ben Palmer yönetecek. Bu film ocak ayında çekilecek. Filmin diğer başrolü ise Lake Bell.

McQUARRIE’DE PROJELER BİTMEZ: “Mission: Impossible 5” filmine hazırlanan McQuarrie bir projesini ve bu projenin başrolünü açıkladı. Yönetmen Fransız yazar Jean-Patrick Manchette’in 1976’da yayınlanan “Le Petit Bleu de la Côte Ouest/Three To Kill” adlı romanını uyarlamaya karar verdi. McQuarrie filmin sadece yönetmenliğini üstlenecek. Senaryoyu Howard Rodman (“August”) kaleme alacak.  Başrol ise Colin Firth’e teslim edildi. Film, “M: I 5″dan sonra çekilecek.

THE STAND TEKRAR YÖNETMENSİZ: Stephen King’in “The Stand” adlı romanını Warner Bros. bir kaç senedir perdeye taşımaya çalışıyor. Ben Affleck’in yoğunluktan ötürü yönetmekten vazgeçtiği bu proje önce David Yates’e, ardından da “Out of the Furnace”in yönetmeni Scott Cooper’a teslim edilmişti. Bugün gelen bir habere göre ise Cooper da projeyi peliküle aktarmaktan vazgeçmiş. WB tekrar yönetmen arıyor.

McCLANE’DEN KURTULUŞ YOK: Die Hard serisinin kahramanı John McClane’den kurtulamayacağız gibi görünüyor. Rezil sıfatına yeni anlamlar yükleyen beşinci filmin de yapımcılara para kazandırması altıncının yolunu açmıştı ne yazık ki. Bugün gelen haberlere göre altıncı filmin hazırlıklarına başlanmış. Hikaye Rusya’dan Japonya’ya taşınacak, kahraman John McClane bu kez de burada kötülerin peşinden gidecek. Film gelecek sene çekilecek ve muhtemelen 2015’te gösterime girecek.
Bill-Murray1
BILL MURRAY MİNİ DİZİDE ROL ALACAK: Pek sevip saydığımız aktör Bill Murray kariyerine bir dizi daha ekleyecek. Yalnız ne yazık ki bu dizi sezonlar boyunca sürmeyecek, bir kaç bölümden ibaret olacak. “Olive Kitteridge” adı verilen dizi efsane kanal HBO için çekilecek. Dizi, Elizabeth Strout’ın Pulitzer ödüllü romanından uyarlanacak. Uyarlayacak senarist Jane Anderson, bu uyarlamayı filme aktaracak yönetmense Lisa Cholodenko. Diziye adını veren Olive karakteri ise Frances McDormand’a paslandı. Onun kocasını Richard Jenkins canlandıracak. Murray’i ise Olive’in arkadaşı Jack rolünde izleyeceğiz. Dizide yer alacak diğer isimlerse şöyle: John Gallagher Jr., Rosemarie DeWitt, Zoe Kazan, Cory Michael Smith ve Jesse Plemons.

TOM CRUISE-JACK NICHOLSON YENİDEN AYNI FİLMDE: Kariyerine büyük bütçeli aksiyon filmleriyle ve dünyayı kurtaran kahramanlarla devam eden Tom Cruise aksiyondan vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Henüz gösterime girmeyen bilim-kurgu/aksiyon filmi “Edge of Tomorrow”da aksiyon filmleriyle ünlenen Doug Liman ile çalışan Cruise bu filmden kısa bir süre sonra “El Presidente” filminde de Liman ile çalışacak. Filmin diğer başrolü ise “A Few Good Man”de Cruise ile çalışan efsane aktör Jack Nicholson’a teslim edildi. Nicholson dört yıl aradan sonra setlere dönmüş olacak. Aksiyon komedi filminde Cruise bir Amerikan ajanına, Nicholson ise Amerikan başkanına hayat verecek.

STEALING CARS’A SAĞLAM KADRO: William H. Macy, Felicity Huffman, John Leguizamo, Emory Cohen, Mike Epps ve Paul Sparks şu sıralar New York’ta çekilen “Stealing Cars”ın başlıca rollerini üstleniyorlar. Bradley Kaplan’ın yönettiği film drama türünde olacak ve ergenliğe geçiş yapan bir genç erkeğin arabasıyla trajik bir kaza yaptıktan sonra hapse girip kendisini bağışlamaya çalışmasını anlatacak.

HOFFMAN-BUSCEMI AYNI FİLMDE: Dustin Hoffman ile Steve Buscemi, Tom McCarthy’nin yöneteceği “The Cobbler”da rol almayı kabul ettiler. Komedi türündeki filmde Adam Sandler, Dan Stevens ve Method Man de rol alacak. Filmin çekimlerine New York’ta başlandı.

BROADCHURCH DİZİSİ YENİDEN ÇEKİLECEK: İngiliz mini-dizisi Broadchurch Amerikalı yapımcıların dikkatinden kaçmadı. Bir çocuğun esrarengiz ölümünü araştıran depresif bir dedektifi anlatan “Broadchurch”ın başrolünü İngiliz aktör David Tennant üstlenmişti. Tennant “Broadchurch”ın Amerikan yeniden çevrimi olan “Gracepoint”in de başrolünü üstlenecek ve burada da aynı karakteri canlandıracak. Ona “Silver Linings Playbook”tan Jackie Weaver ile “Breaking Bad”te rol alan Anna Gunn eşlik edecekler. Dizi Fox’ta yayınlanacak. Pilot bölümü “Broadchurch”ın yaratıcısı Chris Chibnall’ın kaleme aldığını da belirtelim. Dizi ocakta çekilecek, sonbaharda yayınlanacak.
Beetlejuice-Winona-Ryder
WINONA RYDER BEETLEJUICE’TA: Beetlejuice’ta depresif bir ergene hayat veren Winona Ryder yıllar yıllar sonra bu karakteri tekrar canlandıracak. Seth Grahame-Smith’in kaleme aldığı filmi Tim Burton’ın yönetebileceğini daha önce belirtmiştik. Henüz Burton ile anlaşma imzalanmadı. Ama Ryder’ın ikinci filmde de rol alacağı kesinleşti. Beetlejuice’a, yani Beter Böcek’e hayat veren Michael Keaton bu filmde de rol alacak. Film ilkinden 27 yıl sonrasında geçecekmiş. Bunun dışında bilgi yok filmle ilgili.

ASA BUTTERFIELD KING OF THE KASTLE’DA: “Hugo” ile ünlenen genç aktör Asa Butterfield kariyerine “King of the Kastle” filmiyle devam edecek. “The Sitter”dan Alessandro Tanaka ile Brian Gatewood’un yazıp yönetecekleri filmde Butterfield dışında Clive Owen ve Jackie Weaver rol alacak. Filmin çekimlerine yakında başlanacak. Muhtemelen 2014’ün sonlarına doğru filmi izleyebileceğiz.

JOE DANTE’DEN YENİ FİLM: “Gremlins” adlı iki film çeken Joe Dante bu filmlerden sonra sadece bir kaç tane film çekmiş, genelde kariyerine dizilerle devam etmişti. 2009 yılında korku-gerilim filmi “The Hole” ile beyazperde dönen Dante aradan geçen dört yıldan sonra tekrar bir film için setlere dönecek. Dante’nin yöneteceği film “Burying the Ex” olarak adlandırıldı. Gelen bilgilere göre film korku-komedi karışımı olacak. Filmin başrolleri Anton Yelchin ile Ashley Green’e paslandı. Filmde ayrıca Alexandra Daddario ve Oliver Cooper da rol alacaklar.

DE NIRO: “IRISHMAN’İ UNUTMADIK”: “The Irishman” projesini hatırlarsınız belki. Üç sene önce Martin Scorsese “The Irishman” adlı bir film çekeceğini, bu filmde Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci ve Harvey Keitel ile çalışacağını, filmi bir romandan uyarlayacağını açıklamıştı. Ama sonra araya başka projeler girince “The Irishman”in unutulduğunu düşündük. De Niro’nun yaptığı açıklamaya göre Scorsese projeyi unutmamış, filmin senaryosu hazırmış ama bir süre daha çekilemeyecekmiş bu film. Çünkü Scorsese gelecek sene yirmi yıldır çekmeye çalıştığı “Silence”ın çekimlerine başlayacak. “Irishman”i bu filmden sonra çeker mi emin değiliz. “Irishman” unutulmadı ama yakın zamanda çekilmeyecek ne yazık ki.

SANDMAN UYARLANACAK: Fantastik edebiyatın en sevilen ve en başarılı isimlerinden olan İngiliz yazar Neil Gaiman’ın yarattığı “Sandman” Warner Bros.’un parasıyla perdeye aktarılacak. Bu yeni bir haber değil. WB stüdyosu bir kaç senedir Gaiman’ın “Sandman” serisini uyarlamaya çalışıyor. Ama bu konuda yol alabildiğine dair haberler çıkmamıştı. Bugüne kadar… Resmi bir açıklama yok. Dedikodulara göre “Sandman”ı perdeye uyarlayacak isim David S. Goyer. Filmin başrolü ise Joseph Gordon-Levitt’e teslim edilmiş. Dediğimiz gibi henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

UBIK DE UNUTULMADI: Fransız yönetmen Michel Gondry bir kaç sene önce Philip K. Dick’in enfes bilim-kurgu romanı “Ubik”i çekeceğini açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra bir kaç film çeken Gondry’nin “Ubik”i ne zaman uyarlayacağını merak ediyorduk. Collider sitesi yönetmenle yaptığı röportajda “Ubik”in durumunu da sordu. Gondry filmi çekeceğini ama şu sıralar senaryoyu yazmakla meşgul olduğunu vurguladı. Gondry’nin başka bir projesinin olmaması ve senaryoyu bitirebilmesi halinde bir kaç sene içinde bu uyarlamayı izleyebiliriz.

JACOB’S LADDER’A YÖNETMEN BULUNDU: 1990 yılında gösterime giren ve hızla kültleşen “Jacob’s Ladder” da yeniden çevrimden nasibini alacak ne yazık ki. Adrian Lyne’in başarıyla yönettiği filmin yeniden çevriminin yapılacağı sene başında duyurulmuştu. Ama filmi kimin yöneteceği belli değildi. Senaryo yazımı bitmek üzereyken yönetmen bulundu. “House of Cards” dizisini yöneten James Foley bu yeniden çevrimi yönetmeyi kabul etti. Film gelecek sene çekilecek.

kategori:
haber

ilgili