Il Volto Di Un’Altra: Plastik Cerrahi Üzerine Bir İtalyan Gerilimi

Pappi Corsicato farklı sinema dilini bu sefer bir gerilim filmiyle sergiliyor....

Pappi Corsicato, 1993’ten beri vizyoner bir sinema anlayışıyla filmler çeken bilindik konulara farklı yönleriyle bakmayı iyi beceren bir yönetmen. Sineması Fellini’den izler taşısa da kendi senaryo biçimini ve renk paletini yaratmayı başaran Corsicato’nun Roma Film Festivali’Nde yarışan yeni filmi Il Volto Di Un’Altra (Başkasının Yüzü) dikkat çekici bir yapım.

Film, bir plastik cerrahi kliniğinde geçiyor. Grotesk bir atmosferde, ameliyat sonrası bandajlarıyla mumyalar gibi ortalıkta dolaşan hastalar, Corsicato’nun renk kullanımıyla farklı bir dekor yaratmış.

Bir haber sunucusunun “eskiyen yüzünü” değiştirmek için kliniğe gelmesiyle başlayan öykü, farklı karakterlerin dahil olmasıyla giderek gerilime dönüşüyor.

Filmde Laura Chiatti, Alessandro Preziosi, Lino Guanciale, Iaia Forte, Angela Goodwin, Franco Giacobini başrolleri oynuyor.

kategori:
haber

ilgili

  • Ferzan Özpetek’ten Mine Vaganti

    Çekim aşamalarını uzun süredir takip ettiğimiz Ferzan Özpetek’in yeni filmi Mine Vaganti (türkçeye Serseri Mayınlar olarak çevirmek mümkün) artık son aşamalarına gelmiş durumda. 12 martta İtalya’da, 19 martta da...