James Ponsoldt’ın Yeni Projesi Belli Oldu

Ponsoldt, konuk olduğu Sundance'te yeni projesini de açıkladı. ...

“Smashed” ile oldukça iyi eleştiriler alan genç yönetmen James Ponsoldt son filmi “The Spectacular Now” ile Sundance’te izleyici karşısına çıkacak. Ponsoldt, konuk olduğu Sundance’te yeni projesini de açıkladı. Ponsoldt, Julianna Baggott’ın “Pure” adlı romanını perdeye taşıyacak. ponsoldt

Baggott’ın bu romanı Hunger Games gibi post apokaliptik bir gelecekte geçiyor ve merkeze tıpkı Hunger Games’teki gibi bir ergeni yerleştiriyor, onun maceralarını anlatıyor. “Pure”, Baggott’ın kaleme aldığı üçlemenin ilk kitabı. Kitap ülkemizde “Pür” adıyla Dex Yayınevi tarafından piyasaya sürüldü.

Burada olduğunuzu biliyoruz kardeşlerimiz.Pressia, İnfilakları ve ondan önceki hayatını hayal meyal hatırlıyor. Büyükbabasıyla birlikte yaşadıkları delikte, insanlığın kaybettiği şeyleri düşünüyor: Lunaparkları, sinemaları, doğum günü partilerini, anneleri ve babaları. Her şey küle döndü, hırpalandı, hiç iyileşmeyecek derecede yara aldı ve zarar gören bazı bedenler bambaşka nesnelerle bütünleşti. Şimdi herkesin askeri eğitim görmesi gereken yaşa geldi Pressia. Tabii iki ihtimal var. Ya asker olacak ya da bedeni fazla zarar gördüyse eğitimdeki askerlerin canlı hedef tahtası olacak. Pressia’nın kaçması gerek.

Bir Pür yak ve külünü solu.

İnfilaklardan tek bir yara almadan kurtulanlar da var. Pürler.
Gökyüzündeki kubbelerinde yerdeki insanlardan daha üstün olan, sağlıklı bedenlerini ve zihinlerini koruyacak şekilde yaşıyorlar. Bir Pür olan Partridge kendini burada kapana kısılmış ve yalnız hissediyor, bir de farklı. O da kayıplarını düşünüyor sık sık, belki yuvası dağıldığı için. Babası duygusal olarak soğuk bir adam, ağabeyi intihar etmiş ve annesi, İnfilaklar sırasında Kubbe’ye adım atamadan kaybolmuş. Bu yüzden, birinin ağzından kaçan bir sözcük annesinin hala hayatta olma olasılığını ona çıtlatınca, hayatını riske edip Kubbe’yi terk ediyor ve annesini bulmaya koyuluyor.

Pressia ve Partridge karşılaşıyorlar. Tüm dünya başlarına yıkılıyor.

kategori:
haber

ilgili