Lucile Hadzihalilovic Setlere Döndü

Marion Cotillard’ın da rol aldığı “Innocence” ile dikkatleri çeken, bu filmiyle İstanbul Film Festivali’nden iki ödül alan Fransız yönetmen Lucile Hadzihalilovic kariyerinin üçüncü filmi olan “Evolution”ın çekimlerine İspanya’da başladı....

Marion Cotillard’ın da rol aldığı “Innocence” ile dikkatleri çeken, bu filmiyle İstanbul Film Festivali’nden iki ödül alan Fransız yönetmen Lucile Hadzihalilovic kariyerinin üçüncü filmi olan “Evolution”ın çekimlerine İspanya’da başladı.

“Innocence” filminde çocukları merkeze koyup masumiyeti anlatan yönetmen yeni filminde de çocuklara odaklanacak. Bilim-kurgu olan filmin merkezinde 11 yaşındaki Nicolas yer alıyor. Nicolas annesiyle birlikte sahili olan bir kasabaya gider. Bir süre sonra Nicolas burada yaşayan çocukların garip bir şekilde evrimleştiklerine tanık olur, olaylar gelişir.

Gelen bilgilere göre yönetmen, H.G. Wells’in bilim-kurgu romanı “The Island of Dr. Moreau”dan esinlenmiş filmini kaleme alırken. Filmin başrolleri genç oyuncular Max Brebant, Roxane Duran ve Julie-Marie Parmentier’a teslim edildi. Film 2015’te gösterime girecek.

kategori:
haber

ilgili