Luther Filminin Senaryosu Hazır

Sadece birkaç gün önce senarist-yapımcı Neil Cross’ın Luther dizisinin kesinlikle sona erdiğini, yola bir sinema filmiyle devam edileceğini açıkladığını belirtmiştik. Filmin bir spin-off olacağını, yani dizinin devamı olmayacağını da...

Sadece birkaç gün önce senarist-yapımcı Neil Cross’ın Luther dizisinin kesinlikle sona erdiğini, yola bir sinema filmiyle devam edileceğini açıkladığını belirtmiştik. Filmin bir spin-off olacağını, yani dizinin devamı olmayacağını da belirtmiştik. Ama o gün filmin konusu hakkında açıklama yapılmamıştı.

Neyse ki filmle ilgili ilk bilgiler geldi. Öncelikle filmin senaryosunun hazır olduğunu belirtelim. Artık sadece Luther’ı canlandıran ve dizinin yapımcılığını üstlenen Idris Elba’nın bu yoğun dönemini atlatması beklenecek. Elba’nın çekim takvimi uygun olduğunda Luther’ın çekimlerine başlanacak.

Cross’ın açıklamalarına göre çekimlere gelecek sene başlanacak; film 2015’te gösterime girecek. Film, Luther’ın nasıl dedektif olduğunu, kariyerinin ilk dönemlerini, Zoe ile evliliğini anlatacak ve hikaye finalde dizinin ilk bölümüne bağlanacak.

Dizide karşımıza çıkan Justin Ripley ile Ian Reed karakterlerinin filmde de görüneceği ama fanların çok sevdiği Alice Morgan’a yer verilmediği de gelen bilgiler arasında. Zoe’nin ikinci eşi Mark North’a yer verilip verilmediği ise bilinmiyor. Bu arada dizinin neden bitirildiği sorusuna Cross, “Çünkü Idris Elba artık bir film yıldızı” cevabını verdi.

kategori:
haber

ilgili