Matt Damon Bir Bourne Filmi Daha Çekmek İstiyor

Matt Damon, Bourne konusunda karar verememişe benziyor....

Matt Damon karar verememişe benziyor. Önce “Paul Greengrass yoksa ben de yokum, zaten dördüncü film de çok gereksiz, Jason Bourne’un hikayesini anlattık, yeni bir filme gerek yok” deyip durdu. Universal hem Greengrass’i ikna edemeyince, hem de Damon ile Greengrass dördüncü filmle dalga geçmeye başlayınca Bourne’un hikayesini devam ettirmek yerine üç film boyunca anlatılan hikayeyi başka bir karakter üzerinden anlatmaya karar vermişti. Bu ağustos ayında gösterime giren “The Bourne Legacy” bütçesini çıkardı, Universal’ı kara geçirdi ama beklenenleri veremedi hem gişe, hem de eleştiriler açısından. Universal bu gişe rakamlarından sonra seriyi noktalamadı. Zaten film de devam filmine açık kapı bırakılarak sona erdirilmişti.

Matt Damon dördüncü filmle dalga geçen açıklamalarından aylar sonra (yani geçtiğimiz hafta) “The Bourne Legacy”nin başrol oyuncusu Jeremy Renner’ı çok başarılı bulduğunu, onunla bir Bourne filminde çalışmak istediğini dile getirdi. “Bourne’u tekrar oynamak ister misin?” sorularına ise takılmış plak gibi hep aynı yanıtı verdi: “Greengrass olursa neden olmasın!”. Ama Damon bunun gerçekleşeceğine ihtimal vermiyor. Greengrass üçüncü filmden beri yeni Bourne filmi tekliflerini reddediyor. O yüzden Damon “Greengrass olursa olur” dedikten sonra “Ama Greengrass olmayacak, ben de başkası ile çalışmak istemiyorum” diyerek kendisini tekrar Bourne rolünde görmek isteyenleri hayal kırıklığına uğratıyor.

Damon bugün yeni bir Bourne açıklaması ile daha karşımıza çıktı. Deadline ile internet üzerinden yaptığı kısa röportajda Jonathan Nolan ve Christopher Nolan kardeşlerle iletişime geçtiğini dile getirdi. Nolan kardeşlerin Batman üçlemesinden çokça etkilendiğini dile getiren Damon Bourne serisinin beşinci filminin hikayesini Jonathan Nolan’ın kaleme almasını istiyor. Jonathan Nolan ile bu yüzden iletişime geçti. Damon’ın bir diğer çarpıcı açıklaması ise Greengrass’in yeni film için ikna edilmiş olması. Yıllardır üçüncü kez Bourne filmi yönetmek istemediğini dile getiren Greengrass anlaşılan o ki gelen teklifi daha fazla reddedemedi. Olur da Damon ve Greengrass’in içlerine sinen bir hikaye kaleme alınabilirse beşinci filmin kamera arkasına Greengrass, önüne Damon geçecek ve Jason Bourne’un hikayesi devam edecek. Tony Gilroy’un bu konuda ne düşündüğü ise bilinmiyor.

kategori:
haber

ilgili