Matt Damon, Christopher Nolan’ın Filmi Interstellar’da Rol Alacak

Bu sene HBO yapımı / Steven Soderbergh filmi Behind the Candelabra’da, ardından Neill Blomkamp’in ikinci filmi Elysium’da izlediğimiz, sene sonunda George Clooney’le beşinci iş birliği olan The Monument Men’in...

Bu sene HBO yapımı / Steven Soderbergh filmi Behind the Candelabra’da, ardından Neill Blomkamp’in ikinci filmi Elysium’da izlediğimiz, sene sonunda George Clooney’le beşinci iş birliği olan The Monument Men’in başrolünde, Terry Gilliam’la ikinci iş birliği olan The Zero Theorem’de küçük bir rolde izleyeceğimiz Matt Damon’ın Christopher Nolan’ın yeni bilim-kurgu filmi Interstellar’da rol alacağı açıklandı.

Çekimleri hızla devam eden ve epey sağlam bir oyuncu kadrosuna sahip olan Interstellar’da Damon’ın nasıl bir karakterde karşımıza çıkacağı henüz açıklanmadı. Damon’ın küçük bir rolü olduğu, sette sadece on dört gün kalacağı açıklandı.

Öte yandan Damon’ın Bourne serisinin beşinci filminde rol alacağı iddia edildi. Hatta söylentilere göre filmi Paul Greengrass yönetebilirmiş – ki Damon’ın şartı da buydu. Aktör, Greengrass olmadan Bourne filminde rol almayacağını en az elli kez açıklamıştı. Ama bu söylentilerden sonra Universal bir açıklama yaparak söylentileri yalanladı. Bourne 5 gelecek senenin başlarında çekilecek. Filmle ilgili son haberimizde başrolün Jeremy Renner’a teslim edildiğini belirtmiştik.

06129-MattDamonWater_full_600

Aktörle ilgili gelen son haber yönetmenlikle alakalı. Damon yoğun olmasaydı ve çekim takvimi müsait olsaydı Gus van Sant’ın yönettiği Promised Land’i yönetecekti. Ama takvimi buna izin vermeyince yönetmenliği Sant’a pasladı; kendisi senaristlik ve başrolle yetindi. Görünüşe göre Damon yönetmenlikten vazgeçmiş değil. Ben Affleck’in Argo’sunu kaleme alan Chris Terrio, Damon’ın yöneteceği The Foreigner’ı yazmayı kabul etti.

Film, Harvard mezunu avukat Rodrigo Rosenberg’in ölümünü anlatacak. Rosenberg 2009 yılında Guatemala’da öldürülmüş, ardından “intihar ettiği” haberleri basına yansımıştı. Rosenberg, Guatemala devlet başkanı Alvaro Colom’u ve ailesini öldürtmeye çalışmıştı ama işler tersine dönmüştü. Filmin çekimlerine Damon’ın Interstellar’ı tamamlamasıyla başlanacak. Film, David Grann’ın New Yorker’da yayınlanan makalesinden uyarlanacak.

kategori:
haber

ilgili