Palto Film Günleri Başlıyor

Anadolu Üniversitesi'nin destekleri ile her sene düzenlenen Palto Film Günleri bu sene altıncı kez düzenlenecek. ...

Anadolu Üniversitesi’nin destekleri ile her sene düzenlenen Palto Film Günleri bu sene altıncı kez sinemaseverler için düzenlenecek. Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü’nün çatısı altında biraraya gelen Palto Film Günleri ekibi beş yılda ortalama 45 bin kişiye ulaşarak epey önemli bir başarı elde etti. poster_A3

Her sene aralık ayının sonlarına doğru düzenlenen Palto Film Günleri’nin amacı “sanatsal nitelikteki sinemanın yeni gösterebilmek, sinemanın ulusal ve uluslararası alanda öne çıkmış yönetmen ve oyuncularını seyirci ile buluşturmak, seyredilen filmler üzerine tartışmak, seminer, atölye çalışmaları, paneller düzenleyerek Türk Sinemasının yeni yaratıcıları olacak gençlere kendilerini geliştirebilecekleri ortamlar yaratmaktır”. Palto Film Günleri bu sene 25 aralıkta başlayacak, 30 aralıkta sona erecek. Bütün filmler Anadolu Üniversitesi’nin Yunus Emre Kampüsü’ndeki Sinema Anadolu’da gösterilecek.

Palto Film Günleri bol ödüllü yerli film “Zerre” ile açılışını yapacak. Bu senenin aksiyon bombası “The Raid”, Paul Thomas Anderson’ın gösterildiği festivallerde epey yankı uyandıran, bol ödüllü yeni filmi “The Master”, en son “Little Miss Sunshine”ı çekerek yeteneklerini belli eden Jonathan Dayton ve Valerie Faris’in romantik-komedi türündeki yeni filmleri “Ruby Sparks”, Woody Allen’ın bu kez Roma’yı mesken tuttuğu ve “The Scoop”tan sonra ilk kez kameranın önüne de geçtiği romantik-komedi türündeki son filmi “To Rome With Love”, işçi sınıfının sinemadaki gururu Ken Loach’un komedi türündeki Cannes ödüllü son filmi “Angel’s Share”, yedi yönetmenin Havana’yı anlattığı “7 Days In Havana”, bu senenin kaliteli yerli filmleri arasında sıklıkla adı anılan bol ödüllü “Gözetleme Kulesi”, Fatih Akın’ın çöp sorununa odaklanan yeni belgeseli “Cennetteki Çöplük”, bu seneye damgasını vuran Micheal Haneke’nin “Amour”u ve sinemaya ara veren Koreli yönetmen Kim Ki Duk’un yeni filmi “Pieta” bu sene Palto Film Günleri’nde gösterilecek filmler. Paltonuzu giyin, Sinema Anadolu’nun yolunu tutun. Her sene olduğu gibi bu sene de kaliteli filmlerle seyirciyi buluşturacak Palto Film Günleri ekibi.

kategori:
haber

ilgili