Parayla Saadet Olmaz: James Franco ve Jessica Chastain Aynı Filmde

Hollywood, Amerikalı yazar Marcus Sakey'in "Good People" adlı romanını epeydir sinemaya taşımaya çalışıyordu....

Hollywood, Amerikalı yazar Marcus Sakey’in “Good People” (İyi İnsan- ülkemizde piyasaya sürülmedi) adlı romanını epeydir sinemaya taşımaya çalışıyordu. Sakey’in bu romanını perdeye taşıyacak isim İsveç yapımı “Ejderha Dövmeli Kız”la ünlenen Niels Arden Oplev olarak belirlenmişti. Oplev de başrol için Tobey Maguire ile anlaşmıştı. Tabi bu belirttiğim gelişmeler 2010 yılında meydana gelmişti. İki senedir projeden bilgi gelmiyordu.

chastain

Bugün gelen bilgiye göre ekip değişmiş. Maguire’ın yerini James Franco aldı. Ayrıca neredeyse her performansıyla adından bolca söz ettiren yetenekli aktris Jessica Chastain de filme dahil edildi. Filmin yönetmenliği se Oplev’le aynı coğrafyada yaşamına devam eden Danimarkalı Henrik Ruben Genz’e teslim edildi. Genz 2000 yılında “Theis and Nico” adlı kısa filmi ile Oscar’a aday olmuştu. Senaryosunu Kelly Masterson (“Before the Devil Knows You’re Dead”)’ın kaleme aldığı filmin konusu şu şekilde:

Tom ve Anna Chicago’da yaşayan bir çifttir. Hamile kalan Anna bebeğini doğurmak için kocası ile birlikte borç edinirler bir yerlerden. Bir süre borç batağından kurtulmaya çabalayan ve gün yüzü görmeyen bu çift, kiracılarının evinde 400.000 dolar bulurlar ve hemen bu parayla borçlarını öderler. Lakin bir süre sonra başları bu para yüzünden tehlikeye girecektir.

kategori:
haber

ilgili