Rise of the Planet of the Apes 2, X-Men: First Class 2 ve Yeni Filmlerin Vizyon Tarihleri

Geçen sene vizyona giren “Rise of the Planet of the Apes” hem gişede, hem eleştirmenler cephesinde yapımcıların yüzünü güldürünce devamı için de düğmeye basılmıştı. Lakin hala Rupert Wyatt’la ikinci...

Geçen sene vizyona giren “Rise of the Planet of the Apes” hem gişede, hem eleştirmenler cephesinde yapımcıların yüzünü güldürünce devamı için de düğmeye basılmıştı. Lakin hala Rupert Wyatt’la ikinci filmi de yönetmesi için imzalar atılmadı. Wyatt’ın teklifi reddetmeyeceği söylense de bu işler pek belli olmuyor. Andy Serkis’le de imzalar atılmasa da aktörün filmde rol alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Serkis ilk filmde maymun Ceaser’ı canlandırmıştı. James Franco ve Freida Pinto’nun filmde rol alıp almayacakları ile ilgili hiçbir bilgi yok. Filmdeki şimdilik tek değişiklik senaryo alanında oldu. Filmin senaryosu Contagion ve Bourne filmleriyle adından söz ettiren Scott Z. Burns’e emanet edildi. Filmin vizyon tarihi şimdilik 23 Mayıs 2014 olarak gözüküyor. Çekimlere Hobbit filmlerinin çekimleri sona erdikten kısa bir süre sonra başlanacak.

Geçtiğimiz senenin bir diğer başarılı filmi “X-Men: First Class” için hayranlar biraz daha bekleyecekler. Filmin çekimlerine ocakta başlanacak. Bunun nedeni Michael Fassbender, Jennifer Lawrence ve James McAvoy’un çekim takvimlerinin ancak ocak ayında rahatlayacak olması. Şimdilik kadrodan herhangi bir fire yok. Fassbender, McAvoy ve Lawrence filmin çekimleri için sabırsızlanıyorlar. İlk filmi yöneten Matthew Vaughn ikincisini de yönetecek. Film 18 Haziran 2014’te vizyona girecek. Filmde büyük ihtimalle Profesör X merkezde olacak ve hikayeler onun üzerinden anlatılacak.

Steven Spielberg’in bilim-kurguya dönüş yapacağı filmi olan Robopocalypse’in vizyon tarihi ertelendi. Spielberg filminin çekimlerine bu sene başlamayı ve filmini 3 Temmuz 2013’te vizyona sokmayı planlıyordu ama hazırlık süreci veya Lincoln’ın post-prodüksiyon aşamaları uzadığından olsa gerek filmini 25 Nisan 2014’te vizyona sokmayı kararlaştırdı.

Ben Stiller’ın kamera arkasına döndüğü yeni komedisi “The Secret Life of Walter Mitty”nin vizyon tarihi açıklandı. Film 25 Aralık 2013’te vizyona girecek. Filmin çekimleri devam ediyor ve filmde Ben Stiller, Sean Penn, Patton Oswalt, Shirley MacLaine, Kristine Wiig ve Adam Scott rol alıyorlar.

Jerry Bruckheimer, Gore Verbinski ve Johnny Depp’i kısa bir aradan sonra tekrar biraraya getiren western filmi “The Lone Ranger”ın vizyon tarihi 31 Mayıs 2013’ten 3 Temmuz 2013’e ertelendi. Thor 2 ise 15 Kasım’dan 8 Kasım 2013’e çekildi. Thor 2’nin çekimlerine bu sonbaharda başlanacak.

Son olarak tahmin edileceği üzere bu tarihlerin hepsi Amerika için geçerli. Bir kaç film dışında bizdeki tarihlerin de bu tarihlerine yakın olacağını söylemek mümkün.

kategori:
haber

ilgili