Rogue One: A Star Wars Story’den Sızan İlk Bilgiler

Sürpriz bozan içerebilir!

rogue-one

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Star Wars: The Force Awakens’ın senaryosunu sır gibi gizli tutma konusunda oldukça başarılı olan Disney, aynı performansı Rogue One: A Star Wars Story için gösteremedi. Bir Alman Star Wars hayran sitesinde paylaşılan bilgilerin gerçekliği tartışma konusu olsa da Disney’den bu habere henüz bir yalanlama gelmedi. Daha çok karakterle alakalı bilgilerin paylaşıldığı haber, bazı okuyucularımızda sürpriz bozan etkisi yaratabilir, bizden uyarması.

Felicity Jones: Canlandırdığı karakterin ismi Jyn Erso. Oldukça yetenekli bir asker olan Erso, aynı zamanda isyancıların tarafında.
Diego Luna: Captain Cassian Andor isimli bir isyancı subay.
Jiang Wen: Serbest çalışan ve daha sonra isyancılara katılacak olan bir suikastçi.
Alan Tudyk: İmparatorluk tarafından üretilen ama sonradan isyancıların tarafına geçmesi muhtemel bir savaş droidi olan K-250’yi seslendirecek.
Riz Ahmed: Bodhi isminde isyancı bir asker.
Donnie Yen: Chirrut isminde “spiritüel” bir savaşçı.
Ben Mendelsohn: İmparatorluk ordusu komutanı, ismi Krennic.

Bunların dışında isimleri Pao ve Bistan olan ve CGI desteği ile yaratılacak olan iki sert savaşçı karakter daha önemli rollerde olacak. Bu karakterleri kimin oynayacağı ya da seslendireceği henüz belli değil.

Birçoğumuzun filmde nasıl bir karakteri canlandıracağını merakla beklediği Mads Mikkelsen’le alakalı ise bir bilgi sızmadı ne yazık ki.
Sızan bilgiler sadece karakterle sınırlı da değil.

Fragmanda gördüğümüz siyah kıyafetli askerlerin isimleri “death troopers”. Muhtemelen film boyunca sıkça göreceğimiz ve ana karakterler tarafından kullanılacak olan isyancı gemisinin ismi ise “Rebel Starfighter”. İmparatorluk askerleri tarafından kullanılan savaş gemilerinin ismi ise “TIE Striker”. Star Wars evreninden aşina olduğumuz TIE Fighter’ların daha kısa ve eğik kanatlısı, aynı zamanda da teknik olarak daha gelişmiş versiyonu olması bekleniyor.

Rogue One: A Star Wars Story’nin tüm dünyayla birlikte Aralık 2016’da ülkemizde de vizyona girmesi bekleniyor.

kategori:
haber
Barış Toker

ERIN GO BRAGH! criticker.com/profile/baristoker/

ilgili

 • Narcos: Mexico Üçüncü Sezonuyla 2021’de Dönecek

  Narcos: Mexico fırtınası hızını kesmeden devam edecek gibi görünüyor. Netflix sevilen dizinin 3. sezonunu onayladığını açıkladı. Fakat bu sezon birkaç değişikliğe gebe… Beş yıldır dizinin showrunner’lığını üstlenen Eric Newman...
 • Netflix Bir Ödül Sezonuna Daha Hazır!

  Alfonso Cuaron imzalı ROMA filmiyle en iyi film Oscar’ını ilk kez kazanan Netflix bu yılki sezona hazır durumda. Önceki yıl gibi bu yılda da pek çok filmle Oscar için...
 • Javier Bardem’li Cortes Dizisi İptal Edildi

  Oscarlı senarist Dalton Trumbo‘nun bir sinema filmi projesi olarak kaleme aldığı Cortes senaristin çekilemeyen projelerindendi. İspanya adına Meksika’yı işgal eden denizci Hernan Cortes‘in yaşamına ve Aztek Kralı Moctezuma’yla mücadelesine...
 • Joe Wright, Cyrano’yla Müzikal Janrına Dönecek

  Pek çok dalda Oscar’a aday gösterilen Darkest Hour‘ın ardından Joe Wright heyecanla The Woman in the Window‘un çekimlerine başlamış ama Disney filmin ilk kurgusunu beğenmeyip bazı sahnelerin tekrar çekilmesini...