Rooney Mara’dan İki Film Daha

David Fincher’la iki filmde çalıştıktan sonra, kardeşi Kate Mara’nın on beş senede alamadığı yolu iki senede alan Rooney Mara şu sıralar Terrence Malick’in Lawless’ında ve Steven Soderbergh’in The Bitter...

David Fincher’la iki filmde çalıştıktan sonra, kardeşi Kate Mara’nın on beş senede alamadığı yolu iki senede alan Rooney Mara şu sıralar Terrence Malick’in Lawless’ında ve Steven Soderbergh’in The Bitter Pill’ında rol alıyor. Bu iki filmden sonraysa Spike Jonze’un senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği isimsiz filminin çekimlerine başlayacak. Bu filmden sonra da Brooklyn ve Ain’t Them Bodies Saints’in çekimlerine başlayacak.

Brooklyn, İrlandalı yazar Colm Toibin’ın yazdığı romandan sinemaya uyarlanacak. Filmin senaristliğini İngiliz yazar Nick Hornby üstlendi. Filmin yönetmeni henüz belirlenmedi. Filmin çekimleri 2013’ün yazında New York ve İrlanda’da başlayacak. Film 2014’te vizyona girecek. Kitabın konusu şu şekilde:

Brooklyn 1950 yıllarında hem İrlanda’da hem de Amerika’da geçen bir hikayeyi anlatıyor. Dönem İrlanda’da krizin yaşandığı, işssizliğin kol gezdiği, Amerika’nın ise iş cenneti olduğu bir dönem. Eilis , Enniscorthy’de annesi ve kız kardeşi Rose ile yaşamaktadır. Babaları ölmüş, erkek kardeşleri ise çalışmak için İngiltere’ye gitmişlerdir. Bir ofis işinde çalışan Rose aileyi geçindirmektedir. Gündüz sürekli çalışan Rose akşamları golf oynamaktadır. Eilis ise iş bulamamakta, ancak sadece pazar günleri bir dükkanda part time olarak çalışmaktadır. Rose golf kulübünde tanıştığı ve Amerika’da yaşayan Rahip Flood’un yardımıyla Eilis’i Brooklyn’e yollar. Bir anlamda Eilis için kendini feda etmiş, İrlanda’da kalmayı ve de annesi ile yaşamayı kabul etmiştir. Eilis te bu fedakarlığın farkındadır. Brooklyn’de yine İrlandalı olan bir kadının evine pansiyoner olarak yerleşir, büyük bir mağazada satıcılık işi bulur. Akşamları da muhasebe kursuna gitmektedir. Başta yeni ülkeye alışmakta zorlanır ama Amerika’nın olanakları ve özellikle hayatına giren italyan kökenli Tony sayesinde kısa zamanda bu hayata alışır. Ancak bir ölüm olayı onun tekrar İrlanda’ya dönmesini gerektirecektir. Ve Eilis tekrar bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. (gunlukali.blogspot.com)

Mara’nın diğer filmiyse Ain’t Them Bodies Saints adını taşıyor. Filmin başrollerinde Mara’ya Ben Foster ve Casey Affleck eşlik edecekler. Filmi David Lowery yönetecek. Lowery daha önce üç kere kamera arkasına geçmişse de ortaya sağlam filmler koyamamış bir yönetmen. Daha çok senaristliği ve editörlüğüyle bilinen bir kişi olduğunu da belirtelim. Yönetmenin filmi hakkında pek bir bilgi yok henüz.

kategori:
haber

ilgili