Salad Days ile Punk Yeniden Doğuyor!

Busen Dostgül, hardcore-punk belgeseli Salad Days'i öneriyor....

“Eski Punk’lardan kimler kaldı?” diye sorduğumda, elini kaldıracak babaların sayısı İstanbul’daki ortalama bir barı doldurabilecek kadar olur diye tahmin ediyorum.
Ancak bu soruyu Amerika’da soracak olursanız, geleneği hala sürdüren bir nesil olduğunu görmek çok da güç olmaz. 2013’de gösterime girecek olan müzik belgeseli “Salad Days: The HarDCore Punk Revolution”, Hardcore Punk’ın memleketi Washington DC’nin bu müzik türü için ne kadar önemli bir lokasyon olduğunu ele alıp inceliyor.
Belgeselin trailer’ında konuşan grup üyelerinin, şehrin atmosferinden ne kadar etkinlendiklerini anlamamak çok da güç olmasa gerek.

Scott Crawford tarafından yazılan ve yönetilen belgeselde, 80’lerin başından 90’lı yılların başına Hard Core Punk gruplarının tarihi detaylı bir şekilde işleniyor. Filmde birbirinden ünlü isimlerin fotoğrafları, konser görüntüleri, röportajlar ve daha birçok materyal bulunmakta. “Ben daha ölmedim!” diyen müzikseverler için mutlaka izlenmesi gereken bir belgesel olduğunu düşünüyorum.

kategori:
haber

ilgili