Scorsese’nin Silence’ının Başrolleri Belli Oldu

Martin Scorsese'nin on beş senedir çekmeye çalıştığı ama ortaya çıkan finansman sorunları yüzünden çekimlerini sürekli ertelediği dönem filmi "Silence" nihayet 2014 yazında çekilebilecek....

Martin Scorsese’nin on beş senedir çekmeye çalıştığı ama ortaya çıkan finansman sorunları yüzünden çekimlerini sürekli ertelediği dönem filmi “Silence” nihayet 2014 yazında çekilebilecek. Geçtiğimiz sene yaptığımız bir haberde filmin bu sene çekileceğini ve başrolleri Daniel Day Lewis, Benicio Del Toro ve Gael Garcia Bernal’ın üstleneceğini belirtmiştik. Ne yazık ki aradan geçen süre bu sağlam kadronun aleyhine işledi. Bu üç aktör de film çekilemeyince projeden ayrıldılar. Scorsese bugün filmin yeni kadrosunun iki başrolünü açıkladı.
BRITAIN/
Japonya’da geçecek ve üç misyonerin bu ülkedeki misyonerlik faaliyetlerini anlatacak “Silence”ın başrolünde sıkça Hollywood filmlerinde rol alan Ken Watanabe ile “Örümcek Adam” Andrew Garfield’ı izleyeceğiz. Ayrıca Japon aktör Issei Ogata da filmde rol alacak. 17.yüzyılı mesken tutacak filmde Garfield, Portekizli genç rahip Rodrigues rolünde, Watanabe’yi ise bu rahiplerin tercümanı rolünde izleyeceğiz. Filmle ilgili gelen son bilgi ise dilinin Japonca olacağı yönünde. Çekimler haziranda başlayacak. Son kertede aynı kitabın 1971 yılında Japon sinemasının medarı iftiharı Masahiro Shinoda tarafından perdeye aktarıldığını ve Scorsese’nin bu filmi izlemediğini belirtelim.

kategori:
haber

ilgili