Sean Penn’den Chavez Açıklaması: Bir Arkadaşımı Kaybettim…

Sean Penn, Oliver Stone ve Michael Moore açıklamalarıyla Chavez'i andılar. ...

Sean Penn, duygusal bir açıklamada bulundu: “Bugün amerikalılar hiç tanımadıkları bir arkadaşlarını kaybettiler. Dünyanın fakir insanları ise bir şampiyonu yitirdiler. Tanımaktan dolayı çok şanslı olduğum bir arkadaşımı kaybettim. Ailesine ve Venezuela halkına başsağlığı diliyorum. Venezuela ve devrimi başkan yardımcısı Maduro’nun yönetiminde devam edecektir.”
sean_penn_hugo_chavez_venezuela

Oliver Stone ise “Büyük bir kahramanın yasını tutuyorum. Chavez, dünyada barışı isteyen insanların kahramanıydı. Zengin sınıf kendisinden nefret etse de, Hugo Chavez’in ismi tarih boyunca daima yaşayacak.” cümlelerini kullandı.

Michael Moore ise Chavez’in yaptıklarını anlattı: “Amerikan medyasından onun hakkında çok şey duymayacaksınız. Durumu dengelemek istedim. Hugo Chavez petrolün halkına ait olduğunu deklare etti. Petrolden gelen parayı ülkesinde eğitim ve sağlığa harcadı. Bu onu ABD gözünde tehlikeli duruma getirdi. Demokratik bir şekilde seçilmesine rağmen ABD hükümeti onu düşürmeye çalıştı. Chavez’le 2009’da Venedik Film Festivali sırasında buluştuk, 1 saat konuştuk. Bush’un kendisinden daha nefret ettiği birini bulduğu için sevinmişti”

kategori:
haber

ilgili