Şehir Filmlerinde Sıra Stockholm’de

Stockholm My Love isimli omnibus filmde Neneh Cherry de rol alacak. ...

New York, Paris derken özellikle ülkelerin film fonları ve turizm bakanlıkları tarafından teşvik de edilmeye başlayan “şehir temalı çoklu yönetmenli (omnibus)” filmlerin sayısı giderek artıyor. Tiflis için benzer bir film çekildiği duyurulduktan sonra bugün de Stockholm’ün haberini aldık.
stockholm
Stockholm için çekilecek filmin özelliği kısa filmlerden değil, uzun metrajlardan oluşacak bir seri halinde çekilecek olması… 6 filmden oluşacak serinin ilk bölümü ise yönetmen Mark Cousins ile günümüz sinemasının en önemli sinematograflarından Christopher Doyle’u bir araya getirecek.

İkili film için ilk oyuncu seçimini Neneh Cherry’yi filmin kadrosuna katarak yaptı. İsveç vatandaşı olan şarkıcı, şarkı yazarı, DJ ve yayıncı Cherry, doğal olarak filmin müziklerini de yapacak.

Stockholm My Love ismini taşıyacak filmde 47 yaşındaki Alva Diop isimli bir mimarı oynayacak olan Cherry, bir trafik kazasının sonucunda istemeden de olsa bir adam öldürmenin vicdan azabını yaşayacak ve bu vicdan azabını Stockholm sokaklarında hafifletmeye çalışacak.

kategori:
haber

ilgili