Senaristlerin Yeni Projeleri

Hollywood'un önde gelen veya yıldızı yeni parlayan senaristlerinin son çalışmalarını derledik....

Gravity’nin senaristlerinden, usta yönetmen Alfonso Cuaron’ın oğlu Jonas Cuaron, Warner Bros. ile çalışmaya devam edecek. Gelen habere göre Cuaron, WB için bu kez denizin altında geçen bir film kaleme alacak. “The Lost City” adı verilen filmin denizin altındaki uygarlıklardan Atlantis’e odaklanacağı açıklandı. Peter Jackson’ın bu filmle ilgilendiği haberleri de geliyor. Cuaron’ın şu sıralar babasıyla birlikte “A Boy and His Shoe” adlı filmin senaryosunu kaleme aldığını, gelecek sene Gael Garcia Bernal’in (Cuaron’ın “Y tu mama tambien”inde rol almıştı) başrolünü üstleneceği “Desierto”yu yöneteceğini belirtelim.
Jonas Cuaron
Dennis Lehane cephesinden de haberler gelmeye devam ediyor. 2014’te gösterime girecek “Animal Rescue” filmini kaleme alarak senaristliğe geçiş yapan Lehane, Fox stüdyosu için ajanlı bir film kaleme alacak. “Silk Road” adı verilen filmin diğer senaristi ise “Epic” adlı animasyonla dikkat çeken Joshua Davis. Film gerçek bir hikayeden uyarlanacak ve gerilim türünde olacak.
Dennis Lehane
Nolan ailesinden yeni bir isim daha sektöre geçti. “Person of Interest” dizisiyle yeteneklerini sergileyen senarist/yapımcı Jonathan Nolan’dan sonra Jonathan’ın eşi Lisa Joy da senaristliğe başladı. Joy, “Reminiscence” adını verdiği senaryosunu 1.75 milyon dolara Legendary stüdyosuna satmayı başardı. Filmin “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” ile “Inception” karışımı olduğu açıklandı. Bakalım Joy bu filmle rüşdünü ispatlayabilecek mi?

Bu sene “The Dirties” bağımsız filmiyle Sundance’ten iki ödül kazanan genç senarist/yönetmen Matt Johnson, Warner Bros. stüdyosu için “Encyclopedia Brown” adlı bir senaryo kaleme alacak. Johnson senaryosunu çocuklar için kaleme alınan ve zamanla bir klasik haline gelen aynı adlı eserden uyarlayacak. Roman küçük bir dedektifin maceralarını anlatıyor. Johnson’ın filmi yönetip yönetmeyeceği şu an için bilinmiyor.
Travis Beacham
Son haberimizse “Pacific Rim”in senaristi Travis Beacham ile ilgili. Beacham, Fox stüdyosu için eski Mısır’da geçen ve adı “Hieroglyph” olan bir dizi kaleme alacak. “Hieroglyph”in bu senenin tutan dizilerinden “Sleepy Hollow” tarzında olacağı ve fantastik olayları (büyücülük falan) anlatacağı açıklandı. Fantastik-aksiyon-macera türlerindeki dizinin ilk sezonu 13 bölümle sınırlı olacak. Diziyi “Repo Men” yeniden çevrimini yöneten Miguel Sapochnik yönetecek. Çekimler 2014’te başlayacak, dizi de sonbahara yetiştirilecek. Beacham şu sıralar Guillermo del Toro ile birlikte “Pacific Rim 2″nin senaryosunu da kaleme alıyor.

kategori:
haber

ilgili