Senna’nın Yönetmeninden Bir Aşk Hikayesi: “Ali and Nino”

En son Naomi Watts'ın rol aldığı "Adore"un senaristliğini üstlenen senarist/oyun yazarı Christopher Hampton'ın kaleme aldığı "Ali and Nino" bir aşk hikayesi anlatacak....

İsveçli aktris Alicia Vikander 2005-2012 yılları arasında ülkesinde çektiği filmlerden sonra 2012 yapımı “Anna Karenina” uyarlamasıyla Hollywood’a atılmış, bu filmdeki başarılı performansından sonra burada kalıp üç filmde rol almayı başarmıştı. Aktrisi “The Fifth Estate”, “Seventh Son” ve “Son of Gun” filmlerinde izleyeceğiz bu iki senede. Vikander ülkesinde “Hotell” filmini kotarırken aksiyon-macera filmi “The Man From U.N.C.L.E.”ın hazırlıklarına devam ediyor. Vikander bu filmden sonra önce “Ex Machina”yı, daha sonra da “Tulip Fever”ı çekecek. Bu iki filmden sonra çekeceği filmini de belirledi.
Alicia Vikander
Vikander, “Senna” belgeseliyle adından epey söz ettiren, arka arkaya üç kurmaca film çektikten sonra kendisini belgesellere ve kısa filmlere teslim eden, şu sıralar Amy Winehouse’ın belgeseliyle meşgul olan Asif Kapadia’nın kurmaca filmi “Ali and Nino”nun başrolünü üstlenecek. En son Naomi Watts’ın rol aldığı “Adore”un senaristliğini üstlenen senarist/oyun yazarı Christopher Hampton’ın kaleme aldığı “Ali and Nino” bir aşk hikayesi anlatacak. Hampton filmi 1937 yılında yayınlanan, Kurban Said’in kaleme aldığı romandan uyarlayacak. Kitap, Gürcü prensesle Müslüman prensin aşkını anlatıyor. Prense kimin hayat vereceği henüz bilinmiyor. Film, 2015’te gösterime girecek.

kategori:
haber

ilgili