Shantaram ve The Glass Castle Filmlerinin Yönetmenleri Belli Oldu

Yıllardır adı Johnny Depp'le anılan roman uyarlaması "Shantaram"ın başrolü en sonunda Depp'ten alınmış ve Joel Edgerton'a teslim edilmişti....

Yıllardır adı Johnny Depp’le anılan roman uyarlaması “Shantaram”ın başrolü en sonunda Depp’ten alınmış ve Joel Edgerton’a teslim edilmişti. Başrol belli olmuştu geçtiğimiz ay, ama yönetmen eksikti. Bugün de yönetmen belli oldu. Eric Roth’ın kaleme aldığı filmi Garth Davis yönetecek. Davis bu sene Sundance’te gösterilen “Top of the Lake” mini-dizisi ile dikkatleri çekmişti. “Shantaram”, yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olacak. Film yolu Bombay’a düşen ve geçmişinden kaçamayan bir adamın hikayesini anlatacak.
jenniferlawrence
Gelelim “The Glass Castle” filmine. Bu film de bir kitaptan, Jeannette Walls’ın kaleme aldığı aynı adlı kitaptan uyarlanacak. Walls bu kitabında kendi anılarını, ailesiyle ilişkisini anlatmıştı. Filmin başrolü için Jennifer Lawrence’la anlaşılmıştı. Lawrence idealleri olan, kurallara karşı koyan, göçebe bir hayat yaşamak zorunda olan bir anne-babaya sahip olan Walls’a hayat verecek. Filmi bu sene olumlu eleştiriler alan bağımsız filmlerden “Short Term 12” ile ünlenen genç yönetmen Destin Cretton yönetecek. Marti Noxon’ın yazdığı senaryoyu Cretton’ın Andrew Lanham ile birlikte tekrar kaleme alacak. Filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı bilinmiyor.

kategori:
haber

ilgili