Stüdyolar Dine Geldiler: Meryem’in Hayatı da Anlatılacak

Stüdyolar dünyaya gelen her peygamberin hayatını tekrar tekrar anlatmaktan vazgeçmiyorlar. Bu kez bir peygamberin değil, onun annesinin hayatı anlatılacak. ...

Stüdyolar dünyaya gelen her peygamberin hayatını tekrar tekrar anlatmaktan vazgeçmiyorlar. Bu kez bir peygamberin değil, onun annesinin hayatı anlatılacak. İsa’yı doğuran Meryem’in hayatı bir kez daha perdeye aktarılacak. Film Mel Gibson’ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği, gösterildiği dönemde olaylar yaratan “The Passion of the Christ”ın önbölümü (prequel) olacak. Adı da “Mary Mother of the Christ” olarak belirlendi.

“The Passion…”ı kaleme alan Benedict Fitzgerald bu filmin de senaristliğini üstlenecek. Filmin başrolleri için gerçek karakterlere sıkça hayat veren ve 1995’te çektiği TV filmi Moses’da Hz.Musa’yı oynayan Ben Kingsley, Peter O’Toole, Judi Dench, Odeya Rush, Julia Ormond ve Hugh Bonneville’in adları geçiyor. Kingsley’e Kral Herod, O’Toole’a Symeon, Rush’a Meryem, Ormond’a Meryem’in kuzeni Elizabeth, Dench’e Anna adlı kadın peygamber (Luka İncili’nde bahsi geçer) ve Bonneville’e Şeytan rolleri teklif edildi. Filmi yönetmesi için James Cameron’ın yapımcılığını üstlendiği Sanctum’la ünlenen Alister Grierson’la anlaşıldı. Film Meryem’in oğlu İsa’yı kötü Kral Herod’tan korumaya çalışmasına odaklanacak. Kingsley’nin rolünün daha önce Al Pacino’ya teklif edildiğini hatırlatalım.

kategori:
haber

ilgili