Todd Field, The Creed of Violence’la Dönecek

Field sonunda dönüyor (mu?)

Önce ilk filmi In the Bedroom‘la, daha sonra ikinci filmi The Little Children‘la Oscar’a aday olan ama bu iki başarılı filmden sonra bir daha setlere dönmeyen aktör/senarist/yönetmen Todd Field neredeyse on yıldır yeni projeler açıklıyor ama bu projelerini bir türlü hayata geçiremiyor. Field 2011 yılında The Creed of Violence adlı projesini duyurmuş ama ne yazık ki aradan geçen yedi koca yılda bu projesini hayata geçirememişti. Bugün bu projesinden yeni bir haber geldi.

Field 2011’de bu filmi Leonardo DiCaprio‘nun başrolünde, aktörün projeden ayrılmasından sonra Christian Bale‘in başrolünde çekeceğini açıklamıştı. Boston Teran‘ın aynı adlı kitabından uyarlanacak film, Meksika Devrimi zamanında (1910) geçip bir babayla oğlunu merkeze koyacak. Baba kiralık bir katilken oğlu yeni oluşan, suçları araştıran büroda çalışan bir ajan. Film bu babayla oğlunun çatışmalarına odaklanacak. Yeni haberlere göre Field oğul John Lourdes rolü için ünlü olmayan, 20’lerinde olan bir oyuncu düşünüyor. Baba rolü içinse bir açıklama yapılmamış. Filmin çekim tarihi de açıklanmamış ama proje raftan indirildiğine göre bir sorun ortaya çıkmazsa çekimlere bu yıl başlanabilir.

Tabii Field’ın son on yılının çekmeyi isteyip çekemediği projelerle dolduğunu belirtmek gerek. Bu projelerden bazıları; Blood Meridian, As It Happens, Daniel Craig‘li Purity dizisi (iptal edildi), Imogen Poots‘lu Beautiful Ruins (aktris ve yönetmen projeden ayrıldılar), The White Tiger (haklar Netflix’e, yönetmenlik Ramin Bahrani‘ye geçti). Bu projelerin hiçbirini çekemedi Field. Umarım bu talihsiz gidişat, The Creed of Violence‘la sona erer…

kategori:
haber
Bakınız Twitter

ilgili