Tribes of Europa: Bir Avrupa Distopyası

Dizide Dark'ın yapımcıları da görev alıyor.

Son yıllarda dönem dizilerini ve distopik öyküleri çok iyi kotaran Almanya’dan bu sefer de Tribes Of Europa geliyor. Bu yeni dizinin ayrıntılarını derledik.

Yayın: Netflix
Format: İlk sezon 6 bölümden oluşacak.
Tarih: 19 Şubat 2021

Yönetmen ve Yapımcılar: Dark’ın yapımcılarından Quirin Berg ve Max Wiedemann, bu dizinin de yapımcılığını üstlendi. Dizinin yaratıcısı ise Philip Koch. Jana Burbach ve Benjamin Seiler diziyi Koch’la beraber yazdılar.

Oyuncular ve Karakterleri:
Emilio Sakraya – Kiano,
Henriette Confurius – Liv,
David Ali Rashed – Elja
Melika Forourtan, Melika Forourtan, Oliver Masucci, Ana Ularu, Robert Finster, Benjamin Sadler, Jannik Schümann, Jeanette Hain ve James Faulkner dizinin diğer önemli oyuncuları…

Konu: Dizi 2074’te dijital kıyamet sonrası Avrupa’da geçiyor. Teknolojik olanaklara ve kent yaşamına veda ettiğimiz bir dünyada yaşlı kıta The Crimson Republic, The Crows, The Origines ve The Atlantians isimli 4 topluluk arasında bölünmüştür. İlk sezonda Origines’ten üç kardeşin Kiano, Liv ve Elja’nın öyküsünü izleyeceğiz.

Beklentiler:

– Fragmanın atmosferine baktığımızda Dark’a yakın bir ortam ve renk paleti görüyoruz. Almanya’nın sık orman örtüsü sinematografik açıdan yine görevini yapmış diyebiliriz.
– Ancak Dark gibi karanlık bir distopyadan çok aksiyona odaklanacak bir dizi olduğu izlenimi edindik. Gizem yerine, 4 grubun çekişmesine odaklanacağız gibi görünüyor.

kategori:
haber

ilgili